Narkotyki o wartości niemal miliona zł w rękach sądeckich policjantów [film]

Narkotyki o wartości niemal miliona zł w rękach sądeckich policjantów [film]

W jednym z domów na Sądecczyźnie policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową znaleźli środki odurzające o czarnorynkowej wartości prawie miliona złotych. 57-letni właściciel narkotyków został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sądeccy funkcjonariusze ustalili, że 57-latek może posiadać środki odurzające i 2 grudnia przeszukali należący do niego dom oraz pomieszczenia gospodarcze. Jak się okazało, nie mylili się, bo w trakcie tych działań znaleźli duże ilości suszu roślinnego w workach strunowych, a ponadto zwitki folii aluminiowej z białym proszkiem. Mieszkaniec Sądecczyzny został przewieziony do komendy w Nowym Sączu.

– Po zbadaniu substancji narkotesterem i dokładnym zważeniu okazało się, że zabezpieczone narkotyki to ponad 9 kilogramów marihuany oraz blisko 82 gramy kokainy, o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Co więcej, prokurator zawnioskował o tymczasowe aresztowanie 57-latka, a Sąd Rejonowy przychylił się do tego wniosku i sądeczanin trafił na trzy miesiące za kratki.

film, fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: W Gorlicach stanęła ogrzewalnia dla bezdomnych

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.