„Nareszcie w Dudapeszcie”. W Gorlicach wystąpi Krzysztof Daukszewicz

„Nareszcie w Dudapeszcie”. W Gorlicach wystąpi Krzysztof Daukszewicz

20 października (piątek) o godz. 19. w Gorlickim Centrum Kultury przy ul. Michalusa 4 wystąpi znany satyryk i artysta kabaretowy Krzysztof Daukszewicz. Zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Nareszcie w Dudapeszcie”. 

Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Bilety na wydarzenie w cenie 50 zł można nabyć na stronie www.monolitart.com.pl w zakładce Bilety, w kasie w sekretariacie GCK (tel. 18 35 35 695 lub tel. 500 473 732) oraz na portalu kupbilecik.pl.

Krzysztof Daukszewicz w 2015 r. występował w Nowym Sączu jako gość XXI Sądeckiego Festiwalu Muzycznego „Iubilaei Cantus”. W MCK „Sokół” odbyły się wtedy Zaduszki kabaretowe zorganizowane przez sądecki kabaret „Ergo”.

***

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a rok później – Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku. W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą. Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

Fot. Organizatorzy. 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama