Namierzanie i darmowa lokalizacja telefonu

Namierzanie i darmowa lokalizacja telefonu

Namierzanie i darmowa lokalizacja telefonu

Czy darmowa lokalizacja telefonu w ogóle jest możliwa? To pytanie codziennie zadają sobie dziesiątki użytkowników mobilnych urządzeń. W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju usługi nas interesują i czy wystarczy nam samo namierzanie smartfonu, czy też planujemy śledzić go w nieco szerszym spektrum. Wówczas warto rozejrzeć się za aplikacjami, których całe szczęście nie brakuje w sieci. Znajdziemy tam zarówno bezpłatne narzędzia do namierzania, jak i zaawansowane narzędzia, które wymagają od nas wniesienia odpowiedniej opłaty.

Dlaczego warto zadbać o namierzanie telefonu?

Namierzanie telefonu przez internet wydaje się zbędne dla większości z nas. Nie dopuszczamy jednak do siebie myśli, że możemy utracić fizyczny dostęp do naszego urządzenia i tym samym nasze dane (zdjęcia, dokumenty, środki płatnicze czy dostępy do mediów społecznościowych) trafić mogą w niepowołane ręce. Wówczas może mieć to dla nas poważne konsekwencje z utratą wszystkich oszczędności włącznie. Nic więc dziwnego, że namierzanie telefonu może naprawdę uratować nam skórę. Przede wszystkim daje to szansę na odzyskanie urządzenia, zwłaszcza gdy zostało one zagubione, a nie skradzione).

W pozostałych przypadkach warto też skorzystać z opcji zdalnego blokowania czy wymazywania pamięci telefonu, które sprawiają, że choć sprzętu nie odzyskamy, to nasze dane zawarte w jego pamięci wewnętrznej nie wpadną w niepowołane ręce. Wszystko to przekłada się na zainteresowanie rozwiązaniami, które zwiększają nasze bezpieczeństwo. Jak jednak wybrać takie, które w największym stopniu odpowiadać będzie naszym oczekiwaniom?

Jak zlokalizować swoje urządzenie?

Niewiele osób o tym wie, ale darmowa lokalizacja telefonu jest dostępna niemal dla każdego, a do jej wykorzystania wystarczy odpowiednia konfiguracja naszego konta Google. Dzięki takiemu narzędziu możemy bezpłatnie zlokalizować nasze urządzenie, zdalnie je zablokować czy wymazać jego wewnętrzną pamięć. Nie wszystkim jednak wystarczają takie proste rozwiązania i szukają oni zaawansowanych aplikacji, które pozwalają zarówno śledzić lokalizację urządzenia w czasie rzeczywistym, jak i wyświetlają historię jego położenia.

Dobrym przykładem jest tutaj Lokalizo.pl, które dodatkowo daje także wgląd w rejestr połączeń czy wiadomości tekstowe śledzonego telefonu. Takie rozwiązanie zainteresować może na przykład rodziców czy pracodawców, którzy chcą mieć kontrolę nad urządzeniami powierzonymi dzieciom czy podwładnym. Pamiętać należy, że większość takich zaawansowanych rozwiązań nie jest darmowa. Przed skorzystaniem z tego rodzaju narzędzi warto więc zapoznać się z ich regulaminem, zasadami działania czy cennikiem. Dzięki nim jednak bez odpowiemy sobie na pytanie, gdzie jest mój telefon. Aplikacje pomagające w jego namierzaniu znaleźć można między innymi w sklepie Google Play.

Artykuł partnera

 

Przeczytaj również:   WSB-NLU    WSB – NLU z kolejnym sukcesem na koncie. Uczelnia uruchamia nowy, prestiżowy kierunek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama