Najstarsza sądeczanka kończy dziś 107 lat!

107 lat kończy dziś najstarsza sądeczanka – siostra Dominika (Aurelia) Burczanowska ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Nowym Sączu.  

Uroczystość urodzinowa rozpocznie się o godz.13:30 w Klasztorze Sióstr Niepokalanek.

Siostra Dominika urodziła się w 1910 roku w Warszawie. Tam ukończyła studia, a następnie podjęła pracę jako nauczycielka w Szkole Przemysłowo – Handlowej sióstr zmartwychwstanek w Częstochowie. W czasie okupacji zetknęła się ze zgromadzeniem niepokalanek i zdecydowała się na życie w zakonie.

W zgromadzeniu siostra Dominika jest od ponad 65 lat. Ponad połowę zakonnego życia spędziła w Nowym Sączu. Była wychowawczynią w internacie i dyrektorką szkoły gastronomicznej. Uczyła przedmiotów zawodowych. Zajmowała się też katechezą młodzieży. Aktywność zawodową zakończyła w wieku 80 lat.

Ważną rolę w życiu siostry Dominiki odgrywała zawsze aktywność fizyczna.

Całe życie lubiłam ruch, piesze wędrówki, obozy. Giewont nie pamiętam nawet ile razy zdobyłam. Całe życie kochałam też pracować. Dostałam dobrą szkołę od mamy, która wciągała nas do pomagania i nie pozwalała na bylejakość. Praca, bycie w ruchu i obowiązkowość to trzyma przy życiu – opowiadała w wywiadzie dla portalu wiara.pl.

Cieszy się wciąż doskonałą pamięcią. Ma też ogromne poczucie humoru.

– Mam 106 lat, ale wcale tego nie czuję. Żyję z dnia na dzień, robię to co trzeba – mówiła rok temu, gdy składano jej urodzinowe życzenia.

Relację z uroczystości urodzinowych siostry Dominiki przeczytasz TUTAJ.

źródło fot. www.nowysacz.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.