Najstarsza sądeczanka kończy dziś 107 lat!

107 lat kończy dziś najstarsza sądeczanka - siostra Dominika (Aurelia) Burczanowska ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Nowym Sączu.  

Renault2

Uroczystość urodzinowa rozpocznie się o godz.13:30 w Klasztorze Sióstr Niepokalanek.

Siostra Dominika urodziła się w 1910 roku w Warszawie. Tam ukończyła studia, a następnie podjęła pracę jako nauczycielka w Szkole Przemysłowo – Handlowej sióstr zmartwychwstanek w Częstochowie. W czasie okupacji zetknęła się ze zgromadzeniem niepokalanek i zdecydowała się na życie w zakonie.

W zgromadzeniu siostra Dominika jest od ponad 65 lat. Ponad połowę zakonnego życia spędziła w Nowym Sączu. Była wychowawczynią w internacie i dyrektorką szkoły gastronomicznej. Uczyła przedmiotów zawodowych. Zajmowała się też katechezą młodzieży. Aktywność zawodową zakończyła w wieku 80 lat.

Ważną rolę w życiu siostry Dominiki odgrywała zawsze aktywność fizyczna.

- Całe życie lubiłam ruch, piesze wędrówki, obozy. Giewont nie pamiętam nawet ile razy zdobyłam. Całe życie kochałam też pracować. Dostałam dobrą szkołę od mamy, która wciągała nas do pomagania i nie pozwalała na bylejakość. Praca, bycie w ruchu i obowiązkowość to trzyma przy życiu – opowiadała w wywiadzie dla portalu wiara.pl.

Cieszy się wciąż doskonałą pamięcią. Ma też ogromne poczucie humoru.

– Mam 106 lat, ale wcale tego nie czuję. Żyję z dnia na dzień, robię to co trzeba - mówiła rok temu, gdy składano jej urodzinowe życzenia.

Relację z uroczystości urodzinowych siostry Dominiki przeczytasz TUTAJ.

źródło fot. www.nowysacz.pl

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.