Najpierw kraksa a potem wygrana klasyfikacja. Świetny debiut Agnieszki Skalniak-Sójki (zdjęcia)

Najpierw kraksa a potem wygrana klasyfikacja. Świetny debiut Agnieszki Skalniak-Sójki (zdjęcia)

Agnieszka Skalniak – Sójka z przytupem rozpoczęła nowy sezon. Debiut w światowej klasy zespole Canyon/SRAM Racing miał miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie odbył się wyścig UAE Tour. Kolarka z Żegiestowa zwyciężyła w klasyfikacji najaktywniejszych zawodniczek.

Wyścig trwał trzy dni. Już w pierwszym dniu rywalizacji Agnieszka Skalniak – Sójka przeżyła wiele skrajnych emocji. Wygrała premię lotną, ale w dalszej części zmagań brała udział w kraksie. – Słodko gorzki debiut, wygrana lotna premia i kraksa w końcówce. Jedziemy dalej – napisała tuż po etapie, publikując zdjęcie uszkodzonego łokcia.

Dzień później zawodniczka objęła prowadzenie w klasyfikacji najaktywniejszych zawodniczek. Wietrzne a zarazem niesprzyjające warunki do jazdy, nie przeszkodziły kolarce systematycznie punktować. Potwierdziła to również w trzecim, ostatnim dniu zmagań. Zwycięstwo w klasyfikacji najaktywniejszych zawodniczek wyścigu UAE Tour to wymarzony debiut w nowym zespole i mocny akcent na inaugurację 2023 roku.

Czytaj także: Miasto Limanowa. Nietypowy most w Sowlinach rośnie w oczach (zdjęcia)

Fot: Agnieszka Skalniak – Sójka / Facebook

Share on twitter
Share on facebook