Nagrody i wyróżnienia dla ambasadorów Sądecczyzny

Nagrody i wyróżnienia dla ambasadorów Sądecczyzny

Opowiadają o Sądecczyźnie najpiękniej jak potrafią. Tak, że chce się eksplorować jej zakątki, wiązać z Beskidem Sądeckim najcenniejsze wspomnienia i wracać, wracać, wracać… Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podczas pierwszej edycji Conference&Expo Sądecka Turystyka – Turystyka Przyszłości wręczył nagrody specjalne dla osób szczególnie zasłużonych w mijającym roku w działania na rzecz promocji turystyki. Otrzymali Magdalena Kucaba, Wiktor Potok i Paweł Mucha. Srebrne Jabłka Sądeckie za zasługi na tej samej niwie odebrali Wojciech Knapik, Łukasz Smolarski i Konrad Rogoziński. Była też nagroda, która powędrowała w drugą stronę –  Marek Kwiatkowski odebrał od organizatorów konferencji nagrodę za realizację kampanii bilbordowej  „#Sadeckie góry dla każdego”.

 

Łukasz Smolarski to twórca jednego z najpopularniejszych kanałów o tematyce biznesowej w Polsce – „Biznes Misja”. Kanał śledzi ponad 100 tysięcy osób. Wykorzystuje swoje rozmowy z ludźmi biznesu nie tylko po to, aby popularyzować tę tematykę. Przy każdej okazji podkreśla też walory Sądecczyzny, którą promuje zarówno wśród gości jak i widzów „BiznejvMisji”.

Wojciech Knapik to dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz prezes Starosądeckiej Fundacji Kultury; związany z Sądecczyzną od 30 lat. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym licznych festiwali m. in. Festiwalu kultury bałkańskiej i pannońskiej PANNONICA, organizowanego od 2013 r. Festiwal w 2018 r. otrzymał od European Festivals Association w Brukseli prawo do używania specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), przyznawanego za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury. Od 2013 r organizuje (jako kontynuator) Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, umacniając pozycję Starego Sącza jako istotnego ośrodka kulturalnego. Ponadto był pomysłodawcą Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura oraz Sącz Jazz Festiwal.

Konrad Rogoziński jest pomysłodawcą i wydawcą gazety „Odkryj Beskid Sądecki” i współorganizatorem Conference&Expo Sądecka Turystyka – Turystyka Przyszłości.

Powiat Nowosądecki przyznał trzy nagrody finansowe o wartości 2000 złotych dla osób, które w 2022 roku promowały nasz region. Otrzymali  je:

  • Wiktor Potok – organizator Beskidzkiego Festiwalu Podróżników, założyciel i prezes Fundacji „Miłość do Gór”
  • Magdalena Kucaba członek Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sącz, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju. Opiekuje się społecznie wraz z młodzieżą Szkolną Izbą Pamięci Narodowej, Pomnikami Pamięci z okresu II wojny światowej. Uczestniczy w wycieczkach, rajdach, festiwalach. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność.
  • Paweł Mucha realizator filmu o Sądecczyźnie pt. ”Odkrywaj Sądeckie”

Za szczególne zasługi w zakresie promocji i turystyki na rzecz Województwa Małopolskiego przyznano także Złote Krzyże Małopolskie, które wręczyła w imieniu marszałka Marta Mordarska, radna województwa małopolskiego. Nagrody otrzymali Bogdan Popiela – właściciel czterogwiazdkowego hotelu Beskid w Nowym Sączu oraz firmy Centrum organizującej spływ łodziami rzeką Poprad oraz Wojciech Knapik.

Tomasz Michałowski oraz Konrad Rogoziński wręczyli również swoje nagrody i wyróżnienia:

  • Wizjoner TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – wyróżnienie indywidualne za wkład w rozwój nowych produktów turystycznych oraz nowatorskie podejście do strategii rozwoju turystyki na Sądecczyźnie. Otrzymał ją samorządowiec – wizjoner, który najpierw na szerokie wody wyprowadził Krynicę Zdrój, później rozkręcił Szczawnice, a od kilku lat tworzy potęgę Muszyny Zdrój. To oczywiście burmistrz – doktor Jan Golba.
  • Obiekt noclegowy TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – otrzymał pensjonat dla rodzin z dziećmi TYLICKIE WZÓGRZE.
  • Promocyjna Inicjatywa Roku – to wyróżnienie dla Powiatu Nowosądeckiego za kampanię pod hasłem: „Sądeckie Góry dla KAŻDEGO”. Bilbordy reklamujące sądeckie góry pojawiły się w największych miastach Polski m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie.
  • Nagrody w kategorii: Potencjał Turystyczny TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI zdobyła gmina z potencjałem turystycznym – Stary Sącz, miejscowość z potencjałem turystycznym -Tylicz i atrakcja turystyczna – ZAMEK STARA BAŚN w GRYBOWIE.

fot. organizatorzy

 

Czytaj też:

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama