Na wiosnę rusza inwestycja nad Kamienicą za prawie 2 mln złotych

Rozpoczęcie inwestycji związanej z budową interaktywnego placu zabaw nad Kamienicą planowane jest na wiosnę. Koszt zadania opiewa na kwotę ponad 1,7 mln, z czego 950 tysięcy złotych pochodzić będzie z dofinansowania z z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

Projekt opracował i przygotował Paweł Badura – dyrektor MOSiR. W jego ramach teren obejmujący plac zabaw zostanie wyniesiony do poziomu plaży w hali basenu. Pojawi się również trawiasta część plaży, do której dostaniemy się schodami terenowymi. Jak informują urzędnicy, główne wejście na plac zabaw planowane jest z głównej hali basenu. Będzie ono przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Drugie będzie zlokalizowane po schodach od strony wschodniej podjazdu do kortów tenisowych z istniejących utwardzonych dojść.

Przy ulicy Nadbrzeżnej powstanie m.in.: plac zabaw wodnych z tryskaczami, fontannami, armatkami wodnymi, kwiatkami nabierającymi wodę, wodnymi owadami, gejzerem ziemnym oraz niecką basenową, głęboką na maksymalnie 40 cm.

– O takiej rozbudowie naszego basenu, a raczej kolejnej atrakcji, myśleliśmy od dawna i cieszy mnie to, że  ta dobra wiadomość o wsparciu finansowym inwestycji, dociera do nas w roku dwudziestolecia krytej pływalni – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

– Systematycznie, już od wielu lat rozbudowujemy tereny nad Kamienicą o kolejne miejsca rekreacji. Najpierw na ulicy Nadbrzeżnej postał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, potem pumptrack, Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej, a niebawem także pięciokilometrowa ścieżka turystyczna i Interaktywny Plac Zabaw Wodnych – dodaje. 

Źródło, fot.: UM Nowy Sącz

Przy ulicy Nadbrzeżnej powstanie plac zabaw wodnych z basenem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.