Na wieczną służbę odszedł druh Ferdynand Ogorzałek

Na wieczną służbę odszedł druh Ferdynand Ogorzałek

Ferdynand Ogorzałek

Ochotnicza Straż Pożarna w Cieniawie przeżywa żałobę po śmierci wieloletniego druha Ferdynanda Ogorzałka. Strażak miał 78 lat, zmarł 16 stycznia. O jego odejściu poinformowano na oficjalnej stronie OSP.

Ferdynand Ogorzałek wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieniawie w 1976 roku. Uczestniczył w dziesiątkach akcji pożarniczych, brał również udział w warcie honorowej grobu pańskiego oraz reprezentował OSP na wielu wyjazdach. Za swoje zasługi dla pożarnictwa został odznaczony Brązowym Medalem.

– Niech święty Florian przyjmie Cię na wieczną służbę. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia – napisali na oficjalnej stronie straży druhowie.

Rodzina, przyjaciele, druhowie oraz lokalna społeczność pożegnają zmarłego strażaka w najbliższy piątek. Msza żałobna odbędzie się 20 stycznia o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym w Cieniawie. Modlitwa różańcowa za spokój duszy zmarłego odmawiana będzie 17, 18, 19 stycznia o godzinie 16:00 w kaplicy parafialnej w Cieniawie oraz w dniu pogrzeby o godzinie 10:30.

Czytaj także: Zmarł Marek Basiaga – prezes Klubu Literackiego SĄDECCZYZNA

Ferdynand Ogorzałek

Fot. OSP Cieniawa 
Share on twitter
Share on facebook