Na początek porażka

Zespół juniorek UKS Dwójka Nowy Sącz meczem z SKS Kusy rozpoczął sezon ligowy 2019/2020. Niestety sądeczanki przegrały wyraźnie.

UKS Dwójka Nowy Sącz – SKS Kusy Kraków 26:35 (13:16)

Sędziowali: Maciej Mleczko i Krzysztof Paczyński.

UKS Dwójka: Bachula: Zając 6, Pawlak 6, Pomietło 5, Majkrzak 4, Ledniowska 3, Jeleń 1, Smoter 1, Danek.
SKS Kusy: Chajdecka 6, Szulc 5, Wajda 4, Merta 3, Barnowska 3, Hejnold 3, Łysek 3, Stachowicz 3, Szymczak 1, Gorgosz 1, Krawczyk 1, Jagła 1, Natkaniec 1.

Początek meczu był wyrównany. Na akcję zespołu UKS Dwójka odpowiadały rywalki. Po 7 minutach gry był remis 4:4. Jednak kolejne akcje należały do krakowianek, które objęły prowadzenie 10:8. Sądeczanki znów przyśpieszyły i po rzucie Pomietło był remis 10:10. Drużyna z Krakowa cały czas nacierała i pod koniec pierwszej połowy rywalki zdobyły trzy gole pod rząd. Po zmianie stron zespół gości szybko powiększył przewagę i prowadził po 50 minutach 25:19. Ostatecznie krakowianki wygrały wysoko prezentując skuteczniejszą grę, a do siatki sądeczanek trafiały prawie wszystkie zawodniczki zespołu gości.