Na placu Starej Sandecji praca wre. Budują lodowisko

Na placu Starej Sandecji praca wre. Budują lodowisko

W tym roku sądeczanie będą mogli korzystać z lodowiska, nie jak w poprzednich latach – na Rynku przy ratuszu, a na placu Starej Sandecji przy Alejach Wolności. Dziś wystartowały prace nad przygotowaniem sztucznej ślizgawki. Będzie można z niej korzystać do późnych godzin wieczornych za symboliczne dwa złote. 

– Obecnie trwają prace związane z tzw. podbudową. Będzie ułożonych kilka warstw, a jako ostatnia, instalacja mrożąca wodę. Niezbędne było wykonanie przyłącza elektrycznego, instalacji wodnej etc. Przy powstającym właśnie lodowisku, ustawione są już dwa kontenery: w jednym będzie kasa oraz wypożyczalnia łyżew a w drugim szatnia – informują pracownicy magistratu.

Ślizgawka, która od 2015 roku była zbudowana pod ratuszem kosztowała Urząd Miasta około 130 tysięcy złotych każdego roku. W 2017 roku skorzystało z niej 17 tys. osób. Obecne władze miasta zadecydowały, że tym razem będzie ona na placu Starej Sandecji. Na zakup lodowiska przeznaczono 100 tysięcy złotych, jednak w drodze przetargu udało się je kupić ponad 30 tysięcy taniej, za kwotę 67 65 zł brutto. Natomiast wypożyczone zostały agregaty do mrożenia tafli oraz dwa kontenery, w których będzie mieściła się kasa, szatnia i wypożyczalnia łyżew. Prawdopodobnie z lodowiska będzie można korzystać jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Amatorzy ślizgawek mogą wybrać się na lodowisko przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Szczegóły poniżej.

Sezon na łyżwy rozpoczęty! Rusza lodowisko przy Nadbrzeżnej

Fot. UM Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook