Na oczach widowni w kilka minut namalował pejzaż i skradł serca. Karol Lis nagrodzony!

Na oczach widowni w kilka minut namalował pejzaż i skradł serca. Karol Lis nagrodzony!

Karol Lis udowodnił, że warto wytrwale dążyć do celu i nigdy się nie poddawać. Do nagrody im. Jerzego Masiora był nominowany już trzy razy. Okazało się, że do trzech trzech razy sztuka. W tym roku swoim występem skradł serca wszystkich.

W sobotę w MCK Sokół odbył się koncert galowy połączony z prezentacjami artystycznymi nominowanych, ogłoszeniem decyzji kapituły, wręczeniem nagrody laureatowi, plebiscytem na laureata publiczności oraz aukcją i losowaniem obrazu Jerzego Masiora. 

Przed publicznością zaprezentowali się: Nadia Kopkowicz, Oliwia Ślipek, Stanisław Dziedzic, Krystian Gizicki, Karol Lis i Mateusz Perz.

Decyzją widowni nagrodę publiczności otrzymał Mateusz Perz, który oczarował grą na fortepianie. 

Nagroda im. Jerzego Masiora powędrowała do Karola Lisa, który pokazał wszystkim, że wprawna ręka potrafi stworzyć dzieło w zaledwie kilka minut.

Na scenie pojawiła się sztaluga i białe płótno oraz kilka farb. Karol namalował pejzaż radząc sobie w pięknym stylu z presją czasu i tremą potęgowaną przez okoliczności… widzowie obserwowali przecież każdy jego ruch.

Dziękuję fundacji za nominację i za to, że od dwóch lat mnie wspiera. Dziękuję również mojej rodzinie, która zawsze dopinguje mnie w dążeniu do celu – mówił zaskoczony nagrodą Karol Lis.

Share on twitter
Share on facebook