Na nowosądeckim rynku pojawi się choinka. Tym razem nie będzie to ani plastikowy stożek, ani turlające się drzewka

Na nowosądeckim rynku pojawi się choinka. Tym razem nie będzie to ani plastikowy stożek, ani turlające się drzewka

W tym roku na nowosądeckim rynku pojawi się żywa, duża choinka. Prawdopodobnie będzie to świerk. Tę kwestię poruszył podczas wtorkowej (1 listopada) sesji Rady Miasta Nowego Sącza radny Grzegorz Fecko. – Teraz są smutne czasy, więc dajmy ludziom jakąś radość – apelował. 

W ubiegłym roku władze miasta zrezygnowały z dużej, sztucznej, plastikowej choinki, która zazwyczaj zdobiła rynek w okresie świąt Bożego Narodzenia. Przeniesiono ją obok lodowiska, wybudowanego na placu tzw. Starej Sandecji. W zamian przed ratuszem pojawił się choinkowy las – sto drzewek posadzonych w doniczkach. Ozdobiły je dzieci z sądeckich szkół. Dzień później ledwo udekorowane świerki, jeden po drugim, kładły się na bruk. Sprawcą tej „demolki” był porywisty halny.

Urzędnicy ratowali sytuację i przenosili choinki pod ratusz, a także wzdłuż murków, czy ławek. W sieci pojawiły się krytyczne opinie na temat braku dopracowania pomysłu, a także obawy, że do świąt nowe ozdoby nie dotrwają. Nazajutrz na nowosądeckim rynku pojawiła się koparka, za pomocą której wsadzano drzewka do betonowych donic. W tym roku, jak zapewniają władze miasta, na rynku będzie konkretne drzewko.

– Mieszkańcy i ja również prosimy, aby obok ratusza zainstalować dobrze oświetloną, dużą, żywą choinkę. Teraz są smutne czasy, więc dajmy ludziom jakąś radość – apelował radny Grzegorz Fecko do władz miasta podczas wtorkowej sesji.

Wiceprezydent Artur Bochenek w odpowiedzi na wniosek radnego, zapewnił, że w tym roku przed wejściem do ratusza będzie żywe, duże drzewko.

Miejmy nadzieję, że tym razem świątecznej ozdobie niestraszny będzie porywisty halny.

Fot. arch. Klaudii Kulak/ Jerzego Cebuli/
UM Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook