Na Jagiellońskiej auta montowano

Na Jagiellońskiej auta montowano

To stare zdjęcie poniżej i historia sądeckiej montowni Fordów opowiedziana kilka lat temu przez Wojciech Butschera, odbiła się w Nowym Sączu szerokim echem. Dzisiaj firma Wikar, sądecki dealer tej marki, inauguruje rok 90-lecia Forda nad Dunajcem i Kamienicą.

Pracownicy firmy A. Buczer w Nowym Sączu po ukończeniu karoserjowania podwozia Ford model AA 1929 r.

– W jakimś sensie czujemy się spadkobiercami tradycji firmy A. Buczer, choć oczywiście nie jesteśmy bezpośrednimi kontynuatorami ich działalności – mówi współwłaściciel firmy Wikar Kazimierz Żytkowicz. – Poczytujemy to sobie za honor i powód do dumy, że niemal 90 lat temu, w 1929 r. właśnie w Nowym Sączu, rodzinna firma Buczerów zmontowała pierwszy samochód Forda. Żadna inna marka nie może powiedzieć o sobie, że jest związana z tym miastem od 90 lat.
To coś wyjątkowego, że w czasach, kiedy na tutejszych drogach samochody należały do rzadkości, te nieliczne to były właśnie Fordy i to na dodatek zmontowane w Nowym Sączu. Dzięki temu Ford stał się symbolem trwałości, solidności i zaufania, jakim kierowcy darzą tę markę. II wojna światowa i późniejsze lata nie sprzyjały kontynuowaniu działalności firmy Buczerów w pierwotnej wersji, ale Ford jest ciągle związany z Nowym Sączem, a w przyszłym roku Wikar będzie świętował 25-lecie. Dzisiaj wieczorem zaprezentujemy sądeckim miłośnikom samochodów nowe oblicze Forda Focusa. Chcemy, aby dla naszej firmy i marki, którą reprezentujemy, było to symboliczne otwarcie jubileuszu 90-lecia obecności Forda w Nowym Sączu. Przez najbliższe miesiące czeka nas jeszcze wiele atrakcji – mówi Kazimierz Żytkowicz.

Przy okazji inauguracji jubileuszu Forda w Nowym Sączu, zaaranżowaliśmy sesję fotograficzną, a jej głównym akcentem było zrobienie zdjęcia dzisiejszej kadry kierowniczej na tle współczesnego samochodu tej marki. Te dwa ujęcia dzieli niemal stulecie różnicy, choć już na pierwszy rzut oka widać podobieństwa.

Czytaj „Dobry Tygodnik Sądecki” – kliknij i pobierz bezpłatnie:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama