Na feriach nie tylko na stok, ale i do Muzeum

Od poniedziałku w Małopolsce ferie zimowe. Matka natura zafundowała młodzieży szkolnej w tym roku wspaniałe warunki. Dużo śniegu, niewielki mróz to zaproszenie na narty, sanki czy lodowisko.

Nie można zapominać jednak o takich co wolą omijać stoki dalekim łukiem. Przez najbliższe dwa tygodnie miejskie instytucje kultury, MOSiR w Nowym Sączu przygotowały wiele propozycji interesujących zajęć, a także półkolonie.
W Nowym Sączu Muzeum Okręgowym proponuje zajęcia plastyczne przybliżające najmłodszym historię miasta, sięgającą okresu powstania kolei żelaznej. Uczestnicy spotkań w Muzeum zobaczą, jak powstało osiedle robotnicze tzw Stara Kolonia. Będzie okazja by więcej dowiedzieć się o tym jak kolej wpłynęła na rozwój miasta i regionu.
Zajęcia kierowane są do przedszkolaków, dzieci z młodszych klas Szkół Podstawowych. Podczas spotkań zostaną wykorzystane prezentacje multimedialne, ekspozycje muzealne, a także liczne materiały edukacyjne i dydaktyczne.
Wszyscy zainteresowani od dzieci po młodzież, a także osoby z niepełnosprawnościami, będą mogli wziąć udział w zajęciach terapeutyczno-malarskich inspirowanych twórczością Bolesława Barbackiego.
W trakcie zajęć uczestnicy spróbują samodzielnie wykonać portrety inspirowane pracami sądeckiego artysty.

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie