Na drogach regionu roi się od policji i kilkudziesięciu rządowych samochodów

Na drogach regionu roi się od policji i kilkudziesięciu rządowych samochodów

mąż wiceprezydent USA, wizyta w Gorlicach, Kamala Harris, Douglas Craig Emhoff

Na drogach powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego zaroiło się od radiowozów policyjnych i rządowych samochodów. Mieszkańcy regionu dopytują, co jest powodem tak wzmożonego ruchu służb w regionie. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, dzisiaj do Gorlic przyjeżdża Douglas Craig Emhoff, czyli małżonek 49. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamali Harris. Co jest powodem wizyty?

Przypominamy, amerykański prawnik pochodzenia żydowskiego w 2021 roku został drugim dżentelmenem Stanów Zjednoczonych przez wzgląd, iż jego żonę wybrano na stanowisko wiceprezydenta USA. Teraz Douglas rozpoczął wizytę w Polsce. Dzisiaj (29 stycznia) odwiedził miejsce pamięci i muzeum w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie złożył wieniec w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Mąż wiceprezydent USA prosto z Krakowa, gdzie spotkał się z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami organizacji społecznych, udał się do Gorlic, skąd pochodzą jego przodkowie. W Gorlicach odwiedzi punkty związane z historią społeczności żydowskiej oraz miejsca pamięci, a także spotka się z burmistrzem Rafałem Kuklą oraz mediami. .

Zmiana organizacji ruchu

29 stycznia (niedziela) wprowadzony zostaje zakaz ruchu na ul. Wróblewskiego w godz. 10:00-14:00. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także w obrębie centrum (m.in. Starówki, ul. Bieckiej, Ogrodowej, Rzeźniczej, Placu Dworzysko) oraz osiedla Zawodzie (m.in. ul. Armii Krajowej, Sienkiewicza, Węgierska, Ariańska) w godz. 12:00-14:00.

Dodatkowo, od soboty (28.01), od godz. 6:00 do niedzieli (29.01), do godz. 14:00, obowiązywać będzie zakaz parkowania w obrębie placu Dworzysko, Rynku, Cichej, Wąskiej oraz Wróblewskiego, zgodnie z załączona mapką poglądową.

Czytaj także: Mąż wiceprezydent USA ma gorlickie korzenie. Wkrótce odwiedzi miasto. Będą utrudnienia w ruchu

Fot. kadr z filmu Andrzeja Grybla opublikowany na grupie Policja Nowy Sącz i okolice 
Share on twitter
Share on facebook