Mystkowianie wystąpią na festiwalu w Peru

Mystkowianie wystąpią na festiwalu w Peru

Mystkowianie

W przyszłym tygodniu Mystkowianie ruszą w najdalszą podróż w historii zespołu – do Peru w Ameryce Południowej. Wezmą m.in. udział w prestiżowym festiwalu w stolicy tego kraju.

Od 12 do 29 czerwca Zespół Regionalny Mystkowianie będzie prezentował się na XI Festival Internacional de Danzas Folklóricas y Fusiones Andinas w Limie, stolicy Peru. Przed nim konkursowe występy, którym towarzyszyć będzie kilkutysięczna publiczność.

Zaprezentują się m.in. przed Ministrem Kultury Peru w budynku Ministerio de Cultura del Perú w dzielnicy San Borja, na głównym placu Villa María Del Trunfo, Lima, Peru, przed kompletem publiczności w gmachu Teatru Narodowego Peru – Gran Teatro Nacional, w Teatrze Miejskim w Limie – Teatro Municipal de Lima, w sercu peruwiańskiej stolicy na Plaza De Armas De Lima – wyliczają przedstawiciele zespołu.

A to nie wszystko – Mystkowianie ruszą też w czterodniowe tournée w Andy, gdzie odwiedzą kilka miejscowości w regionie Canta De Lima. Wystąpią również w Ambasadzie RP w Limie podczas obchodów 100-lecia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Peru.

fot.: Zespół Regionalny Mystkowianie


Czytaj też:

W niedzielę na tory wracają pociągi, ale nie wszędzie. Wkrótce rusza budowa przystanku na osiedlu Gorzków