Tęgoborze. My szybko przyjeżdżamy, wy nas zawsze wyprzedzacie (fotorelacja)

Tęgoborze. My szybko przyjeżdżamy, wy nas zawsze wyprzedzacie (fotorelacja)

OSP Tęgoborze, nowy wóz

Odwaga i determinacja tak w skrócie można podsumować ostatnie lata działań druhów OSP Tęgoborze. Słowa te dotyczą zarówno działań ratujących zdrowie i życie jak i tych, które skierowane są na jakość niesionej pomocy.

W niedzielne popołudnie, 13 listopada, tłumy lokalnej społeczności zgromadziły się przed remizą OSP Tęgoborze by wspólnie uczestniczyć w przekazaniu nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.

Dla nas strażaków posiadanie, pierwszego w historii naszej jednostki, nowego wozu bojowego, jest spełnieniem marzeń, jest wyczekiwanym przez pokolenia celem – mówi Grzegorz Wadowski z OSP Tęgoborze. – Nasi poprzednicy też nie mieli łatwo, bo wybudowanie remizy i wyposażenie jej, było niemałym wysiłkiem, jednak nowy wóz wydawał się czymś kompletnie odległym. Dzisiaj dzięki olbrzymiej odwadze i zaangażowaniu rzeszy ludzi udało się spełnić to wielkie marzenie.

Kiedy 19 stycznia 2022 roku na liście zatwierdzonych jednostek objętych dofinansowanie zakupu nowego samochodu znalazła się  jednostka OSP Tęgoborze – wybuchła euforia wśród naszych strażaków. Dotacja 420 tys. zł z MSWiA oraz KSRG stanowiła niemal połowę kwoty potrzebnej na zakup nowego samochodu. Ze wsparciem pospieszył też samorząd i województwo – jednostka otrzymała pieniądze z budżetu Gminy Łososina Dolna w wysokości 355 366 zł oraz z Województwa Małopolskiego 40 tys. zł w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2022”.

Nie było łatwo, bo nagle początkiem tego roku z powodu wzrostu cen druhowie OSP stanęli przed faktem, że wkład własny wyniesie nie 50 tysięcy, a sto tysięcy złotych. Powiedzieli sobie, wtedy jak nie teraz to kiedy? I tak zaczął się wyścig z czasem, szukanie sponsorów, organizacja aukcji na portalach społecznościowych oraz mnóstwo innych mniejszych i większych inicjatyw, których finałem była wymarzona kwota wkładu własnego.

Ofiarność lokalnych biznesów, społeczności jak również ludzi anonimowych, sołectw przerosła nasze wszelkie wyobrażenia. Wielkie dzięki dla nich – podkreśla druh Jakub Mrzygłód.

To dla nas zaszczyt i honor by móc dzielić się tym co mamy na rzecz strażaków ochotników, którzy bezinteresownie codziennie niosą pomoc w wypadkach samochodowych, gaszą pożary i angażują kolejne pokolenia młodych ludzi by kontynuowali to piękne dzieło – mówi jeden z lokalnych darczyńców –  Pan Łukasz.

Kocham samochody, szczególnie te nieoczywiste i ciekawe, więc dodanie cegiełki na wóz strażacki to była dla mnie ogromna przyjemność – wspomina Pan Dariusz, lokalny przedsiębiorca i darczyńca.

Nowy samochód byłby niczym gdyby nie miał go kto obsłużyć! Kilkanaście kilometrów od Nowego Sącza, bardzo ruchliwa droga, my szybko przyjeżdżamy ale wy nas zawsze wyprzedzacie – stwierdza Paweł Motyka z KM PSP Nowy Sącz.

W uroczystości wzięli udział posłowie na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk, Jan Duda, Patryk Wicher oraz senator RP Wiktor Durlak, Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka, były komendant Waldemar Kuźma. Związek Powiatowy OSP reprezentował Adam Wolak.

Fot: Immart Mateusz Pławecki

Czytaj też:

strzałka w dół

Sandecja – Wisła Kraków: podział punktów na zakończenie (fotorelacja)

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama