Muzyczne życzenia od starosądeckiego Chóru Gospel i Muzyki Rozrywkowej

W skład Chóru Gospel i Muzyki Rozrywkowej ze Starego Sącza wchodzą pasjonaci śpiewu, którzy wolny czas poświęcają na swój wokalny rozwój. Grupa przez cały rok przygotowywała się do koncertu kolęd, jednak z powodu związanych z pandemią obostrzeń zaplanowane na grudzień wydarzenie się nie odbędzie. Mimo wszystko członkowie Chóru nie dali za wygraną. Postanowili nagrać we własnych domach muzyczne życzenia w formie dwóch pastorałek i podzielić się swoimi umiejętnościami ze światem.

– W związku z nałożonymi obostrzeniami i brakiem możliwości prób stacjonarnych, przenieśliśmy próby do Internetu. Chórzyści bardzo chcieli pokazać małą część przygotowanego materiału, stąd pomysł na nagrania w domu, które poprzedzały miesięczne indywidualne spotkania on-line z dyrygentką i korepetytorem – wyjaśnia Monika Rębilas, która przygotowywała chórzystów.

Grupa zaprezentowała utwory: Znak Pokoju oraz Kolędnicy Wędrownicy. W drugim z nich dominują głosy najmłodszych członkiń Chóru. Każdy samodzielnie nagrał swoje partie, a potem materiały zostały połączone w całość. Posłuchajcie efektów ich pracy:

W nagraniach wystąpili: Michał Rejduch, Adrianna Przybytek-Tokarczyk, Maria Tokarczyk, Iga Zalesińska, Magdalena Gizicka, Agnieszka Małek, Dorota Szewczyk, Grzegorz Turek, Iwona Wójcik, Marta Wójcik, Joanna Stach, Magdalena Popardowska, Wiktoria Gucwa, Sandra Pustułka, Alicja Szczęśniak i Martyna Szczęśniak.

Chórzystów przygotowywała Monika Rębilas, a korepetytorem był Konrad Piotrowski. Montażem nagrań zajął się Grzegorz Turek.

fot. screen nagrania chórzystów, YouTube

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.