Muzycy z Broadwayu w Spóźnionym Słowiku

Dziś o godzinie 19 w kawiarni na Plantach rozbrzmi amerykański folk w wykonaniu nowojorskich artystów.

wsb3

Zespół Woody Sez przyjedzie do Nowego Sącza prosto z Nowego Yorku. To czwórka utalentowanych muzyków związanych ze sceną nowojorską i Broadwayem. W Polsce wystąpią po raz pierwszy.

Muzycy wykonują pieśni Woody Guthriego, barda muzyki folkowej. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin' Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folk i rock.

Pełen nieograniczonej wolności i ciekawości świata Woody Guthrie prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i mocno wpłynęło na kulturę Ameryki XX w.

Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein – spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej. Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times” i „The Village Voice” jako "magiczna", "genialna" i "znakomicie wykonana". Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum.

 

Dla naszych Czytelników mamy dwa zaproszenia na koncert. Aby złapać jedno z nich wpisz w komentarzu z czym (kim) kojarzy Ci się Broadway 😉

Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16. Później wybierzemy zwycięzców zabawy, którzy  na podane przez nas hasło będą mogli wejść na koncert za darmo.

(emi)

 

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.