Muzeum Okręgowe z wyróżnieniem w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Wyróżnienie dla Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

W Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Prezydent RP wręczył laureatom statuetki i certyfikaty. Jednym z laureatów nagrody jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Statuetkę w imieniu instytucji odebrał dyrektor Robert Ślusarek. 

Celem konkursu organizowanego przez NSZZ „Solidarność” jest promowanie pracodawców, którzy  wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy i dbałości o komfort pracowników. Dotyczy to takich kwestii jak stabilność zatrudnienia, prawo do zrzeszania się w związki zawodowe oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

W trakcie uroczystości statuetki i certyfikaty odebrali przedstawiciele 20 firm z całego kraju, w tym dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to jedyny konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.

Ogromnie dziękuję za uczciwy biznes, za to, w jaki sposób prowadzicie swoje firmy i instytucje. Dziękuję za to, jak traktujecie swoich pracowników, że są oni dla was wartością. Bez dobrze pracującego, zmotywowanego pracownika nie da się osiągnąć doskonałych wyników. Osiąganie doskonałych wyników tym właśnie jest uwarunkowane: nie obdzieraniem pracowników, a uczciwym podziałów zysków – zaznaczył podczas uroczystości wręczania nagród prezydent Andrzej Duda.

Fot. z arch. Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Czytaj też:

Nowy Sącz: 43-latek wpadł do Naściszówki. O jego życie walczył mieszkaniec gminy Korzenna

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.