Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przygotowuje się na "odmrażanie". MORD pomógł zabezpieczyć muzealników

Sądeckie Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu być może dostępne będzie dla zwiedzających jeszcze w maju. W pierwszej kolejności ma być otwarty sądecki skansen. Aby wesprzeć instytucję w przygotowaniach do "odmrażania", sądecki MORD przekazał dla muzeum przyłbice oraz maseczki ochronne. 

Renault2

Sądeckie Muzeum Okręgowe na czas pandemii swoje działania przeniosło do internetu. Od początku narodowej kwarantanny na swoim facebookowym profilu stara się dostarczać miłośnikom sztuki choć namiastkę tego, co do tej pory mieli oni w zasięgu ręki wybierając się do jednego z oddziałów tej instytucji.

Kolejny etap powrotu do normalności przewiduje stopniowe udostępnianie muzeów dla zwiedzających, jednak z zachowaniem pewnych rygorów.

O konkretnym terminie otwarcia placówki ma decydować organ prowadzący po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. Jeśli zostanie wydana zgoda, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie można się wybrać na spacer po skansenie, w którym będzie mogło przebywać do 200 osób.

Pomocną dłoń pracownikom sądeckiego Muzeum Okręgowego, które pojęło starania, aby otworzyć dla zwiedzających Park Etnograficzny, podała dyrekcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Na ręce Roberta Ślusarka, Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz Barbary Romańskiej,  Kierownika Działu Etnografii Muzeum przekazano przyłbice oraz maseczki ochronne.

- Jako instytucja kultury muzeum wielokrotnie wspierało nasze działania, a teraz, przygotowując się do otwarcia dla zwiedzających i turystów, potrzebuje naszej pomocy. Wsparcie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa nam wszystkim – turystom, mieszkańcom i pracownikom. Mamy nadzieję, że nasze działania znajdą naśladowców - mówi Artur Czernecki, wicedyrektor sądeckiego MORD.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.