Worek medali na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Muszyny

Worek medali na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Muszyny

W dniach 14-17 lipca w Lesznie na miejscowym lotnisku odbyły się zmagania sportowców w walce o medale w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów. W zawodach udział wzięli muszyńscy modelarze Uczniowskiego Klubu Modelarskiego Orion w Muszynie działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

W konkurencji modeli rakiet wysokościowych S1A Mateusz Tokarczyk okazał się najlepszy i sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Drugie miejsce zajął również modelarz z Muszyny Adam Długosz. W kolejnej konkurencji rakiet ze spadochronem S3A bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Barszcz uzyskując tytuł Mistrza Polski, a trzecie miejsce zdobył Mateusz Tokarczyk.

W koronnej i najbardziej zaawansowanej technicznie dyscyplinie rakiet makiet  S7 junior Adam Długosz został Mistrzem Polski, startując polską rakietą antygradową Rasko 2. Drugą pozycję uzyskał Mateusz Tokarczyk francuską rakietą Rubis. Wśród seniorów drugie miejsce uzyskał Bartłomiej Tokarczyk rakietą Saturn V.

Wspaniały owocny wyjazd przyniósł wiele medali bo aż 7 –  3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Wynik jest jednym z najlepszych wyników uzyskanych w Mistrzostwach Polski w historii klubu Orion. Obecnie modelarze Bartłomiej i Mateusz Tokarczyk przygotowują się na Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych, które odbędą się w sierpniu w Serbii.

Dziękujemy za wsparcie Urzędowi Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Starostwu Powiatowemu oraz Stowarzyszeniu Klucz Muszyński w Muszynie.

Tekst: Bartłomiej Tokarczyk.

Fot. Mateusz Banach

Czytaj też:

Zbigniew Preisner z klapsem od Czytelników DTS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.