Zbigniew Preisner z klapsem od Czytelników DTS

Zbigniew Preisner z klapsem od Czytelników DTS

Zbigniew Preisner

To było magiczne. Nasz pamiątkowy klaps filmowy z plebiscytu Genialni Lokalni Globalni stanął na półce z nagrodami u Zbigniewa Preisnera obok Cezara za muzykę do filmu „Trzy kolory. Czerwony”. Jeden z największych twórców muzyki filmowej wyróżnienie przyznane m.in. przez Czytelników DTS uznał za równie ważne z nagrodami największych światowych festiwali filmowych. A dlaczego magiczne? Bowiem działo się to w studiu artysty w Jamnej, gdzie powstaje muzyka, która zostawiła swój ślad w historii kina. 

W czerwcu Zbigniew Preisner nie mógł być obecny na gali plebiscytu Genialni Lokalni Globalni w Starym Sączu. Ale o naszym zaproszeniu nie zapomniał wysyłając krótki komunikat: „To teraz ja was zapraszam do siebie”. No i we wtorek wyróżnienie wręczone zostało w domu kompozytora w Jamnej. W imieniu kapituły pamiątkowy klaps, Paszport Sądeckiej Kultury i gratulacje od Czytelników DTS Preisnerowi przekazali Wojciech Knapik – dyrektor starosądeckiego „Sokoła” – oraz reprezentujący Wydawnictwo DOBRE Wojciech Molendowicz. Zbigniew Preisner lubi zaskakiwać, więc i przedstawicieli kapituły zaskoczył:

– Bardzo fajny klaps – pochwalił. – Postawię go obok statuetki Cezara.

Jak powiedział, tak zrobił, a my nieco więcej o naszej wizycie u kompozytora i zwycięzcy plebiscytu Genialni Lokalni Globalni napiszemy w sierpniowym wydaniu DTS.

fot. DTS

Przeczytaj również: Zbigniew Preisner-finalista IV edycji Rankingu GLG.

Share on twitter
Share on facebook