Zbigniew Preisner z klapsem od Czytelników DTS

Zbigniew Preisner z klapsem od Czytelników DTS

Zbigniew Preisner

To było magiczne. Nasz pamiątkowy klaps filmowy z plebiscytu Genialni Lokalni Globalni stanął na półce z nagrodami u Zbigniewa Preisnera obok Cezara za muzykę do filmu „Trzy kolory. Czerwony”. Jeden z największych twórców muzyki filmowej wyróżnienie przyznane m.in. przez Czytelników DTS uznał za równie ważne z nagrodami największych światowych festiwali filmowych. A dlaczego magiczne? Bowiem działo się to w studiu artysty w Jamnej, gdzie powstaje muzyka, która zostawiła swój ślad w historii kina. 

W czerwcu Zbigniew Preisner nie mógł być obecny na gali plebiscytu Genialni Lokalni Globalni w Starym Sączu. Ale o naszym zaproszeniu nie zapomniał wysyłając krótki komunikat: „To teraz ja was zapraszam do siebie”. No i we wtorek wyróżnienie wręczone zostało w domu kompozytora w Jamnej. W imieniu kapituły pamiątkowy klaps, Paszport Sądeckiej Kultury i gratulacje od Czytelników DTS Preisnerowi przekazali Wojciech Knapik – dyrektor starosądeckiego „Sokoła” – oraz reprezentujący Wydawnictwo DOBRE Wojciech Molendowicz. Zbigniew Preisner lubi zaskakiwać, więc i przedstawicieli kapituły zaskoczył:

– Bardzo fajny klasp – pochwalił. – Postawię go obok statuetki Cezara.

Jak powiedział, tak zrobił, a my nieco więcej o naszej wizycie u kompozytora i zwycięzcy plebiscytu Genialni Lokalni Globalni napiszemy w sierpniowym wydaniu DTS.

fot. DTS

Przeczytaj również: Zbigniew Preisner-finalista IV edycji Rankingu GLG.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.