Muszynianie z klubu Orion podbili kosmos i … Europę

7 medali zdobytych w kilku różnych kategoriach to efekt zmagań ekipy Uczniowskiego Klubu Modelarskiego ORION na Mistrzostwach Europy w Modelarstwie Kosmicznym. Trzydniowa impreza odbyła się na podwłocławskim lotnisku Kruszyn i przyciągnęła wielbicieli modelarstwa z całej Polski.

Mamy pierwsze miejsce w kategorii rakiet z taśmą, a zdobył je Maciej Paluszek – mówi Izabela Łabuś dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. – Z kolei Bartłomiej Tokarczyk, instruktor i opiekun modelarzy zajął drugie miejsce w kategorii makiet i rakiet ze spadochronem.

Ale to nie koniec sukcesów, bo Maciej Paluszek zajął również II miejsce w kategorii rakiet z wirnikiem oraz III w kategorii rakietoplanów.

Z medalami wrócili także Maciej Wiśniewski – I miejsce w kategorii rakiet ze spadochronem, Bartłomiej Tokarczyk – wspomniane II miejsce w kategorii rakiet makiet, II w kategorii rakiet ze spadochronem i III w kategorii rakiet z wirnikiem, oraz Filip Kapłon – II miejsce w kategorii rakiet z wirnikiem.

Zwycięskim modelarzom gratulacje złożył Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

To wielkie osiągnięcie! Reprezentujecie dyscyplinę sportu, która nie gości na olimpiadach, ale wymaga równie sporego wysiłku i wiedzy technicznej. Cieszę się, że w powiecie nowosądeckim są tak zdolne młode osoby, oddające się swojej pasji

Klub modelarski „ORION” to kontynuacja długoletniej idei i tradycji modelarskiej na ziemi muszyńskiej. Nieformalnie klub działał przez wiele lat przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej. W roku 2015 udało się sformalizować działalność klubu pod szyldem Uczniowskiego Klubu Modelarskiego „ORION”.

fot. Starostwo Powiatowe

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.