Muszyna. Pożar na ulicy Ogrodowej

Muszyna - pożar pustostanu

Na ulicy Ogrodowej w Muszynie doszło wczoraj (1 września) do pożaru pustostanu. Budynek trzeba było wyburzyć.

Około godziny 19:00 do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Muszyna Folwark.

Gdy strażacy przybyli na miejsce, płonęła jedna ze ścian drewnianego pustostanu. Wewnątrz było dużo dymu, a pożar zagrażał budynkowi gospodarczemu, znajdującemu się na sąsiedniej działce. Jak informują funkcjonariusze PSP, obok pustostanu znajdował się mężczyzna, który twierdził, że nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją.

Strażacy gasili palący się obiekt, starając się również ochronić budynek, któremu zagrażał ogień. Przeszukano pustostan – w środku nikogo nie było. W celu zbadania zagrożenia użyto kamery termowizyjnej.

Ponadto do mężczyzny z budynku obok zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego. Został on przebadany przez ratowników i nie wymagał przewiezienia do szpitala.

Spłonęła część ściany zewnętrznej pustostanu, co stanowiło zagrożenie dla osób postronnych. Przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Muszyna zarządził wyburzenie obiektu. Rozbiórki dokonano przy pomocy koparki.

Działania funkcjonariuszy i druhów trwały dwie i pół godziny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu


Czytaj też: Powroźnik. Płonęło poddasze budynku mieszkalnego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.