Muszyna: Koncert Noworoczny już w najbliższą niedzielę

7 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 w hali widowiskowo- sportowej przy ul. Rolanda w Muszynie odbędzie się tradycyjny Koncert Noworoczny. Zagra Reprezentacyjna Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza pod dyrekcją ppłka SG dr. hab. Stanisława Strączka oraz mjra SG Leszka Mieczkowskiego. 

-Koncert organizowany jest co roku wzorem Koncertu Noworocznego filharmoników wiedeńskich. Jest to jedno z tych wydarzeń artystycznych w Muszynie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z roku na rok zrzesza coraz większe grono wiernej publiczności – mówi Elżbieta Gościńska z Miejsko – Gminnego Ośrodek Kultury w Muszynie.

Wraz z towarzyszeniem Orkiestry Reprezentacyjnej KOSG wystąpią wokaliści: Anna Spychalska oraz Romuald Spychalski.

***

Anna Spychalska – wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką.

Romuald Spychalski – Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta. Koncertował w Niemczech, Francji, Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe  i musicalowe, pieśni neapolitańskie, a także utwory z gatunku muzyki rozrywkowej – m.in. Jana Kiepury, Andrea Bocellego, Franka Sinatry, Josha Grobana.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.