Musisz wynająć samochód? Sprawdź, ile kosztuje wynajęcie samochodu w Małopolsce

Czeka Cię podróż służbowa do Małopolski? A może planujesz zwiedzić ten piękny region naszego kraju? Ruszając z Warszawy, dzięki tanim lotom krajowym oraz pociągom intercity możesz znaleźć się w stolicy regionu, czyli Krakowie w zaledwie 2 godziny, omijając utrudnienia na drogach krajowych. Jeśli jednak na miejscu samochód będzie Ci niezbędny, warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów.

Wypożyczenie samochodu – czy to naprawdę takie trudne?

Jeszcze parę lat temu wypożyczenie samochodu wiązało się ze skomplikowaną procedurą, wymagającą od nas spełnienia bardzo wielu warunków, takich jak np. konieczność wpłacenia wysokiej kaucji lub wykupu drogiego, dodatkowego ubezpieczenia. Dziś wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów, uproszczając warunki najmu oraz oferując bardzo przystępne ceny. Dzięki temu coraz więcej Polaków decyduje się na wypożyczanie samochodów podczas wakacji i weekendowych wypadów za miasto oraz w podróżach służbowych.

Czy zasady wynajmu auta są takie same w każdej wypożyczalni?

Wypożyczalnie samochodów znajdziemy praktycznie w każdym większym mieście w Polsce. Należy jednak pamiętać, że zasady najmu nie wszędzie muszą być takie same. Każda wypożyczalnia działająca na terenie naszego kraju może mieć swój wewnętrzny regulamin, który określa np. to, jakie dokumenty trzeba przedstawić podczas podpisywania umowy. Właśnie z tego względu w przypadku korzystania z usług danej wypożyczalni po raz pierwszy powinno się bardzo wnikliwie przeczytać regulamin oraz samą umowę, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów, o których więcej można przeczytać w innej publikacji: „Zalety i wady korzystania z wypożyczalni samochodów”.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Krakowie?

Ceny wynajmu samochodu w dwóch różnych wypożyczalniach mogą znacznie się od siebie różnić. Dlatego przed podjęciem decyzji warto porównać cenniki kilku firm. Cena, jaką oferuje niewielka wypożyczalnia samochodów w Krakowie, może okazać się znacznie wyższa od oferty sieci wypożyczalni udostępniającej możliwość rezerwacji drogą on-line, dzięki której można zarezerwować wybrany przez siebie samochód w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto nie wolno zapominać o tym, że wiele wypożyczalni nadal pobiera kaucję początkową, która stanowi zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia samochodu, jeśli klient nie zdecyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Korzystając z usług sprawdzonej firmy, takiej jak Carfree, z pewnością nie napotkasz na żadne ukryte koszty lub inne niespodzianki, które mogłyby zachwiać budżetem. Na stronie internetowej firmy, znajdziesz szeroki wybór samochodów różnych klas, od kompaktowych pojazdów klasy A, po limuzyny klasy Premium. Cena za dobę korzystania z auta typu Skoda Citigo zaczyna się od 79 zł w przypadku krótkoterminowego wynajmu, a podstawienie samochodu na lotnisko Balice w Krakowie jest zupełnie bezpłatne. Firma nie pobiera również kaucji początkowej od obywateli Polski.

Auto z wypożyczalni to komfort i bezpieczeństwo, jakie zapewnia w 100% sprawny technicznie pojazd. Gwarantujemy, że już po pierwszym razie będziesz chętniej podróżować wynajętymi samochodami.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.