Mural na jubileusz Gorlic gotowy!

Krystian Dziewanowski zakończył prace nad swoim muralem. Dziś malowidło zostało oficjalnie przedstawione miastu,  dokładnie w rocznicę 600-lecia lokacji Gorlic na prawie magdeburskim.

Krystian Dziewanowski jest młodym artystą, który dla Gorlic wykonał już jeden mural przedstawiający panoramę miasta. Przełomowy okazał się dla niego konkurs  na projekt i realizację muralu ogłoszony przez krakowską dzielnicę Dębniki w 2010 roku. Zajął w nim trzecie miejsce. To zmotywowało do kolejnych startów w konkursach. W efekcie zrealizował już kilka murali w Krakowie oraz w rodzinnych Gorlicach.

Dziś mogliśmy podziwiać mural, który wpisuje się w nadchodzące obchody 600-lecia lokacji Gorlic. Obchody odbędą się 5 i 6 sierpnia. Wybór autora dzieła malarskiego nie był przypadkowy. Jak mówi Pan Krystian Dziewanowski miasto Gorlice dostrzega i docenia swoich artystów.

– Przedstawiciele miasta zauważyli, że zrealizowałem kilka murali w Krakowie i w tamtym roku zaproponowali mi, żebym przedstawił swoją propozycję muralu przedstawiającego scenę zapalenia pierwszej na świecie lampy ulicznej Ignacego Łukasiewicza. Mój projekt uznano za najlepszy. Dzięki temu doszło do realizacji mojego pierwszego muralu w Gorlicach. Można go było oglądać na skrzyżowaniu ul. Kościuszki. Teraz poproszono mnie o przedstawienie propozycji muralu na 600-lecie nadania praw miejskich Gorlicom  – mówi malarz.

Mieszkańcy Gorlic cieszą się, że ich miasto zaczyna się wyróżniać.

– Mural idealnie wpasowuje się w to miejsce. Niedawno został w tym miejscu zaaranżowany skwerek i zaułek, gdzie można usiąść i wypocząć – dodaje Pan Krystian.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z powstawania muralu.

fot: Alicja Augustyn i Krystian Dziewanowski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.