Msze żałobne w całej Polsce po pogrzebie papieża Benedykta

Msze żałobne w całej Polsce po pogrzebie papieża Benedykta

Benedykt XVI

W czwartek, 5 stycznia, świat pożegna papieża Benedykta XVI. O godzinie 9.30 na Placu przy Bazylice św. Piotra rozpocznie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Później w kościołach w Polsce wierni też zgromadzą się, by uczcić pamięć zmarłego.

,,Wraz z całym Kościołem, który jest w Polsce modlimy się o życie wieczne dla zmarłego oraz dziękujemy za jego oddane Bogu i ludziom życie oraz wybitny pontyfikat, którymi Stwórca obdarzył Kościół powszechny. Dlatego właśnie w Świątyni Opatrzności Bożej dnia 7 stycznia 2023 roku o godz. 12:00 – pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce – będziemy celebrować Mszę Świętą z udziałem polskiego episkopatu, duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich” – napisał w komunikacie abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zaapelował także, by po pogrzebie papieża-seniora, we wszystkich parafiach w Polsce księża odprawili mszę świętą żałobną w jego intencji.

Od wczoraj ciało Josepha Ratzingera wystawione jest w Bazylice Watykańskiej. Przypomnijmy, że papież emeryt zmarł 31 grudnia 2022 roku o godzinie 9:34, o czym pisaliśmy TUTAJ. Miał 95 lat. Urząd następcy świętego Piotra objął 19 kwietnia 2005 roku po śmierci Jana Pawła II. W 2013 roku ze względu na stan zdrowia podjął decyzję o abdykacji.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

Share on twitter
Share on facebook