Mszana Dolna. Czy i tym razem przesądzi jeden głos? [WYNIKI LIVE]

Mszana Dolna. Czy i tym razem przesądzi jeden głos? [WYNIKI LIVE]

Za kila godzin rozstrzygnie się kto zasiądzie na fotelu wójta gminy Mszana Dolna. Spośród czterech kandydatów w drugiej turze pozostali dwaj: sprawujący władzę już trzy kadencje Bolesław Żaba oraz Mirosław Cichorz. 7 kwietnia zaledwie jeden głos zdecydował o tym, że potrzebna będzie dogrywka. Kandydaci zyskali wtedy odpowiednio 34,06% oraz 34,04% głosów. Kogo zatem wybrali dzisiaj mieszkańcy gminy Mszana Dolna?

Przy tak niewielkie różnicy w poparciu można byłoby spodziewać się zdecydowanej mobilizacji w gminie. Gdy jednak przyjrzymy się frekwencji widzimy zdecydowany spadek formy zarówno w porównaniu do pierwszej tury jak i wyborów samorządowych z 2018 roku. Dzisiaj do godziny 12:00 w lokalach stawiło się 16,54% osób, a dwa tygodnie temu o tej porze zanotowano frekwencję wynoszącą 19,12%. Z kolei na godzinę 17:00 wydano 5 040 kart na 13 231 uprawnionych do głosowania co stanowi 38,09% oddanych głosów. Widać zatem wyraźny spadek zainteresowania.

Chciałoby się więc powiedzieć, że w gminie Mszana Dolna toczy się zacięta walka jednak pogoda chyba zniechęciła wyborców do ruszenia w kierunku lokali wyborczych.

Wiemy kto wygrał!

Mszana Dolna. Mieszkańcy wyraźnie opowiedzieli się za zmianą [WYNIKI]

 

 

fot. facebook Mirsoław Cichorz/facebook Bolesław Żaba

 

Reklama