Możesz kupić znaczek jubileuszowy z Józefem Piłsudskim

Możesz kupić znaczek jubileuszowy z Józefem Piłsudskim

Dziś (5 grudnia) przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Poczta Polska z okazji tego jubileuszu wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy. Nakład to 105 000 sztuk.

Na znaczku o wartości 10 zł, autorka projektu Agata Tobolczyk, przedstawiła Marszałka Józefa Piłsudskiego siedzącego na Kasztance. Znaczek wydany na papierze fluorescencyjnym ma format 40,5 x 54 mm.

W uznaniu wielkich zasług Józefa Piłsudskiego dla Polski i w związku ze zbliżającym się 100-leciem odzyskania niepodległości Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Józef Piłsudski pojawiał się na znaczkach pocztowych już w latach wcześniejszych. W 2014 roku Poczta Polska wydała znaczek upamiętniający Legiony Polskie. Na znaczku przedstawiono Marszałka Józefa Piłsudskiego, twórcę historycznej formacji wojskowej – mówi Justyna Siwek rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Czytaj również:

Pomnik Józefa Piłsudskiego ma być gotów 11 listopada 2018. Trzeba zebrać 480 tys. zł

 

Fot. Poczta Polska.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.