Moszczenica Niżna. Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem

Moszczenica Niżna. Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem

Dziewięć strażackich zastępów walczyło z pożarem budynku gospodarczego w Moszczenicy Niżnej (gmina Stary Sącz). Ogień zagrażał także pobliskim domom i garażowi. Sytuacja ta miała miejsce w zeszłą środę (22 września).

Około godziny 20:00 zadysponowano do działań zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz z najbliższych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Gdy strażacy dotarli do Moszczenicy Niżnej, budynek już w całości objęty był ogniem. Płomienie zagrażały dwóm pobliskim domom i garażowi.

Prąd w budynku został odłączony przez właściciela – relacjonują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Jak dodają, żadna z osób mieszkających w pobliżu nie uskarżała się na dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i oświetlili teren działań. Jednocześnie gasili płonący budynek i ochraniali sąsiednie zabudowania. Gdy udało się stłumić ogień, ściągnięto dachówki i rozpoczęto gaszenie konstrukcji dachu. Ostatecznie więźbę rozebrano, a nadpalone belki usunięto w bezpieczne miejsce i przelano wodą. Przy pomocy mini koparki usunięto ze środka budynku słomę, którą następnie dogaszano.

Gdy działania, które trwały niemal trzy godziny, dobiegały końca, sprawdzono, czy w pogorzelisku nie ma jeszcze żadnych zarzewi ognia. Na szczęście, sytuacja była już opanowana. Z pożarem walczyło łącznie 62 strażaków z 9 zastępów. Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

fot. PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook