Most na trasie Wojnarowa – Wilczyska otwarty!

Most na granicy powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego, łączący Wojnarową i Wilczyska został dziś otwarty dla ruchu. Prace nad remontem przeprawy zakończyły się szybciej niż przewidywano, a kierowcy nie muszą już korzystać z objazdów.

PROTE2

W ubiegły czwartek informowaliśmy, że most na rzece Białej jest już niemal gotowy. Wojciech Błażusiak, Zastępca Dyrektora Powiatowego Zarząd Dróg w Nowym Sączu w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim przyznał, że remont przebiega szybciej niż przypuszczano i zakończy się przed terminem.

Tak też się stało. Prace rozpoczęły się 30 września i miały trwać do 10 grudnia. Tymczasem dziś most otwarto dla ruchu. 

Na miejscu był starosta Marek Kwiatkowski i członkini zarządu powiatu – Zofia Nika. Jak podkreślał starosta – Na moście nie ma już zdewastowanej kostki brukowej i nierównych chodników. Zastąpił je asfalt. Podbudowa przeprawy została wzmocniona, a po obu stronach wymieniliśmy bariery na nowe.

Odnowa przeprawy kosztowała 670 tysięcy złotych i współfinansowana była przez powiat gorlicki, który na ten cel przeznaczył 199,6 tys. zł.

Więcej zdjęć i informacji na temat remontu TUTAJ.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Most na trasie Wojnarowa – Wilczyska niemal gotowy [zdjęcia]

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

W siedzibie spółki Newag w Nowym Sączu, w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, zaprezentowano działanie nowoczesnego toru testowego, który powstał w ramach najnowszych inwestycji nowosądeckiego producenta taboru szynowego.

Najczęściej wyświetlane
Cechini

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]