Morderstwo po libacji? Zatrzymano 21 -latka podejrzanego o śmiertelne pobicie

W ubiegłą sobotę w parku przy ul. Krakowskiej w Mszanie Dolnej znaleziono zwłoki 58-latka. Na ciele znajdowały się liczne obrażenia. Funkcjonariusze Policji w Limanowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie. Jeden z nich decyzją sądu trafił do aresztu.

Renault2

Na miejscu zbrodni pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i KPP w Limanowej, która wyjaśniała okoliczności śmierci mężczyzny.

- Policjanci szybko ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Mszana Dolna - 21-latka i 24-latka - informuje nas Jolanta Mól z KPP w Limanowej.

Policja ustaliła, że wieczorem tego tragicznego dnia w Mszanie Dolnej 21-latek wraz z pokrzywdzonym pili wspólnie alkohol. Prawdopodobnie doszło między nimi do kłótni.

Podejrzany zaczął uderzać pokrzywdzonego szklaną butelką, a następnie paskiem z metalową sprzączką, po czym zostawił ciężko pobitego mężczyznę na ziemi. Na skutek odniesionych obrażeń 58-latek zmarł. Drugi z zatrzymanych mężczyzn został oczyszczony z zarzutów współudziału w przestępstwie. 20 marca Sąd Rejonowy w Limanowej wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 21-letniego mężczyzny. Za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności -informuje nas Jolanta Mól z KPP w Limanowej.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.