Premier Morawiecki z wizytą w firmie Wiśniowski. Zapowiedział przedłużenie konsultacji „Polskiego Ładu”

Mateusz Morawiecki w firmie Wiśniowski

,,Często słyszymy o sukcesach firm amerykańskich, zachwycamy się tym, do jakiego rozmiaru urosły. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Tutaj, pod Nowym Sączem ma miejsce historia sukcesu wspaniałej polskiej firmy, która narodziła się dosłownie w garażu – mówił  premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej wizyty w Wielogłowach, w nowej siedzibie producenta bram i ogrodzeń –  firmy Wiśniowski.

Podkreślił z uznaniem, że firma Wiśniowski odniosła sukces nie tylko na polskim ale i na europejskim rynku.

– To materiał na film, jak mówią niektórzy. Ja bym wolał, aby był to materiał na serial w odcinkach „Polskiego Ładu” – stwierdził.

Prezentacja rządowego programu była głównym celem wizyty premiera na Sądecczyźnie. W obecności mediów i załogi firmy przekonywał, że rozwiązania,  które zamierza wprowadzić rząd będą korzystne dla wszystkich.

Firma taka jak Wiśniowski, tutaj pod Nowym Sączem, to pomysłowość i pracowitość, ale także ogromne doświadczenie załogi. Widać tu ideę  win-win  – „wygrany – wygrany” . Widać ją w strategii, w relacjach pomiędzy przedsiębiorcą, a pracownikami. Ta sama filozofia dotyczy „Polskiego Ładu’’ –  powiedział premier zaznaczając, że jednym z fundamentów programu są niższe podatki. Tłumaczył, że podwyższenie kwoty wolnej do 30 tys. zł oznacza faktyczny brak podatku od płacy minimalnej oraz niższe podatki dla osób o niskich i średnich dochodach.

Prócz tego pierwsze od kilkunastu lat podniesienie drugiego progu podatkowego –  z 85 do 125 tys. zł – mówił.

Zapewnił, że rozwiązania dla przedsiębiorców będą w najbliższych tygodniach przedmiotem dodatkowych konsultacji.

Chcę przedłużyć okres konsultacji do pięciu tygodni,  aby każdy mógł się wypowiedzieć –  zapewnił szef rządu.

Głos zabrała też Prezes Zarządu firmy Wiśniowski, Krystyna Baran. Przypomniała historię przedsiębiorstwa działającego  od 1989 roku i zatrudniającego ponad 2 tys. osób i 176 uczniów w ramach przyuczania do zawodu.

Cieszę się, że premier przewiduje dogłębne konsultacje społeczne Polskiego Ładu – powiedziała.

Obecni na spotkaniu dziennikarze mogli zadać premierowi po jednym pytaniu. Pytanie reporterki „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”  było prośbą o komentarz do listu otwartego, jaki wystosował do premiera prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej Paweł Kukla. W imieniu sądeckich przedsiębiorców wyraził swój niepokój o skutki niektórych rozwiązań „Nowego Ładu”. W jego opinii jest ryzyko poważnego osłabienia potencjału firm z polskim kapitałem. Szczegóły pod linkiem: List z Nowego Sącza do premiera Morawieckiego: Polski Ład zabójczy dla polskich firm. W swojej wypowiedzi premier jednak nie odniósł się wprost do wątpliwości przedsiębiorców skupionych w Sądeckiej Izbie Gospodarczej. Mówił o zaletach rządowego programu.

zdjęcia: Krystian Maj, KPRM i Gabriela Wolińska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.