Mochnaczka Wyżna. Dwa samochody w rowie

Dzisiaj w Mochnaczce Wyżnej (gmina Krynica-Zdrój) dwa samochody osobowe znalazły się w rowie. Ford Galaxy i Opel Corsa leżały w odległości około 100 metrów od siebie. Na miejsce udali się strażacy z miejscowej jednostki OSP i z JRG w Krynicy-Zdroju, policja oraz załoga karetki pogotowia.

Jak relacjonują strażacy Ford Galaxy wypadł z drogi, uderzył w przepust i dachował. Kiedy służby dotarły na miejsce, auto było w rowie, a kierowca poza samochodem. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Jakieś 100 metrów dalej w rowie znajdował się drugi samochód osobowy: Opel Corsa. Kierująca początkowo nie zgłaszała żadnych obrażeń, ale po jakimś czasie zaczęła skarżyć się na dolegliwości. Trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego i została przewieziona do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zakręcili zawór butli z LPG w Fordzie. Policjanci prowadzili czynności, które pomogą w ustaleniu przyczyn i okoliczności, w jakich samochody wypadły z drogi. Na miejsce wezwano także piaskarkę do posypania oblodzonej nawierzchni.

W sezonie jesienno-zimowym trzeba zachować szczególną ostrożność. W niektórych miejscach drogi mogą być oblodzone, nawet jeśli nie będzie to widoczne gołym okiem.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Groził, że spali lub wysadzi dom w powietrze. Od słów przeszedł…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.