Mochnaczka Wyżna: cudem uniknęły zgniecenia przez drzewo

Dużo szczęścia miały pasażerki Toyoty Yaris, które w poniedziałek (23 grudnia) wieczorem podróżowały drogą wojewódzką nr 981 przez Mochnaczkę Wyżną (gmina Krynica-Zdrój). Tuż przed ich pojazdem przewróciła się na jezdnię jodła, jednak kobietom nic się nie stało.

wsb3

Na miejsce zdarzenia około godziny 19:26 zadysponowano zastępy z JRG w Krynicy Zdroju i OSP Mochnaczka Wyżna.

- Przeprowadzając wywiad z dwoma osobami podróżującymi samochodem osobowym ustalono, że drzewo przewróciło się bezpośrednio przed ich pojazdem. Samochód nie zdążył wyhamować, co spowodowało uszkodzenie przedniej części pojazdu oraz wybicie szyby - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na szczęście pasażerki nie odniosły żadnych obrażeń.

Strażacy przy pomocy pilarek usunęli powalone drzewo z drogi i kierowali wahadłowo ruchem. Ich działania trwały niecałą godzinę.

- Po usunięciu drzewa poza jezdnię oraz zakończeniu czynności policyjnych zjechano uszkodzonym pojazdem poza obrys jezdni oraz udrożniono ruch w obu kierunkach - dodają funkcjonariusze.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.