Moc Kobiet. Zawsze jest czas, aby znaleźć go dla siebie

Moc Kobiet. Zawsze jest czas, aby znaleźć go dla siebie

To one zdecydowały się, że chcą pokazać kobietom, jaki drzemie w nich potencjał. Dora Fyda, Katarzyna Kociołek, Sylwia Kot i Grażyna Kociołek współtworzą wyjątkowy projekt „Moc Kobiet Nowosądeckich”, w ramach którego odnajdują w kobietach skrywane zasoby.

– W czwórkę tworzycie Panie projekt „Moc Kobiet Nowosądeckich”, który, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest dla kobiet i ma stanowić dla nich wsparcie w rozwoju i poszerzaniu swoich zainteresowań. Jak długo już Panie tak działają i skąd narodziła się idea tego projektu?

Dora Fyda: – Idea projektu powstała w grudniu zeszłego roku. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec stycznia, a drugie niedawno, bo 16 marca. Jest to więc bardzo świeże stowarzyszenie i inicjatywa. Głównymi naszymi założeniami jest stworzenie dla kobiet miejsca integracji, inspiracji i rozwoju. Przede wszystkim pragniemy poznać się w regionie, aby móc korzystać z własnych talentów, rękodzieł, umiejętności zawodowych oraz prywatnych jak i dzielić się historiami, które ubogacą codzienność kobiet.

Najbardziej cechuje nas i nasze spotkania właśnie różnorodność objawiająca się zarówno w tematyce jak i w poruszanych przez nas obszarach, w których kobiety będą miały możliwość poznać różnego rodzaju techniki i metody rozwojowe. Dzięki temu będą mogły same zdecydować, według której z nich chcą podążać głębiej.

– Czy oprócz spotkań, o których była mowa, realizujecie Panie cele projektu w jeszcze inny sposób?

Katarzyna Kociołek: – Mamy stronę na Facebooku, na której już odbyło się kilka spotkań rozwojowych online oraz takie nasze integracyjne „spotkania przed spotkaniami na żywo”. Przeprowadzane one są z kobietami, które zapisały się na nasze warsztaty, aby móc poznać się i zobaczyć, co ociepla relację i dodaje odwagi. To było bardzo zauważalne na spotkaniu na żywo, gdzie z ogromną odwagą i serdecznością witały się ze sobą.

Chcemy również działać w tej przestrzeni internetowej. Spotkania na żywo nie będą odbywały się tak często – średnio raz, dwa na trzy miesiące, a zależy nam na tym, by utrzymać tę energię i łączność z całą grupą. Jeśli ktoś chce dołączyć do spotkania, to wystarczy się do nas zgłosić poprzez naszą stronę internetową lub właśnie fanpage na Facebook.

– Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Zazwyczaj czas ten kojarzy się nam z odnową, z narodzeniem się na nowo. W jaki sposób kobiety mogą wykorzystać ten czas, aby zadbać o siebie zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym? (…)

  Całą rozmowę przeczytasz w najnowszym wydaniu DTS – bezpłatnie pod linkiem:   

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama