Młodziutcy strażacy znów pokazali co potrafią [film, zdjęcia]

Młodziutcy strażacy znów pokazali co potrafią [film, zdjęcia]

Ponad trzystu młodziutkich strażaków ochotników z powiatu nowosądeckiego i nie tylko zmagało się wczoraj w sportowej rywalizacji w Brzeznej. Wszyscy udowodnili, że potrafią być szybcy, zwinni i dokładni, a sprzęt pożarniczy im nie straszny. 

W V Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. Antoniego Bieniasa wystartowało 65 drużyn, w tym trzy z zaprzyjaźnionych jednostek ze Słowacji.

Każdy z zawodników miał za zadanie pokonać jak najszybciej tor, składający się z czterech 10-metrowych odcinków. Na każdym z etapów biegu dodatkowo należało wykonać zadanie, jak na przykład przeniesienie gaśnicy, łączenie węży pożarniczych, czy przejście pod poprzeczką. Oprócz prędkości ważna była też dokładność. Każdy błąd miał swoje odbicie w punktacji końcowej, a działania zawodnika były dokładnie obserwowane przez sędziów.

Zawody oceniano zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników oraz zespoły z poszczególnych jednostek OSP, które po zsumowaniu wyników mogły się pochwalić najlepszą punktacją.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Kiełbasa z OSP Ptaszkowa. Zaraz za nią uplasowała się Wiktoria Król z OSP Berest, a trzecia na podium była Emilia Biel z tej samej jednostki.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Pulit z OSP Niskowa. Drugi wynik osiągnął Kacper Myjak z OSP Zagorzyn. Trzeci był natomiast Jakub Hybel z OSP Czerniec.

Jeśli chodzi o wyniki drużynowe, to najlepszymi zawodniczkami pochwalić się może OSP Ptaszkowa. Za nimi były dziewczęta z Berestu oraz z Zagorzyna. Z kolei zwycięską drużyną chłopięcą okazali się przedstawiciele OSP Niskowa. Drugie miejsce zajęli młodzi druhowie z OSP Zagorzyn, a trzecie z OSP Czerniec.

Wyniki wszystkich startujących drużyn oraz poszczególnych zawodników zobaczyć można TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook