Młodzi pasjonaci gaszenia rywalizowali w turnieju wiedzy

Młodzi pasjonaci gaszenia rywalizowali w turnieju wiedzy

Młodzi sądeczanie udowodnili wczoraj, że ich wiedza pożarnicza jest ogromna. ,,Co zaliczamy do podręcznego sprzętu gaśniczego? Ile jednostek OSP w naszym powiecie należy do KSRG? Jak dzielimy pianę gaśniczą ze względu na sposób jej wytwarzania?”. Z tymi oraz o wiele trudniejszymi pytaniami zmierzyli się zwycięzcy gminnych eliminacji turnieju pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, którzy spotkali się na hali sportowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu. Stawką był udział w etapie wojewódzkim konkursu.

Rywalizacja odbywała się tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-VI szkół podstawowych (grupa I), klasy VII-VIII i gimnazja (grupa II) oraz szkoły ponadgimnazjalne (grupa III).

Pierwszą częścią turnieju na etapie powiatowym był test pisemny. Najmłodsi uczestnicy musieli odpowiedzieć na 40 pytań, starsi na 45, a uczniowie szkół średnich na 50. Spośród każdej grupy wiekowej osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca, zakwalifikowane zostały do części ustnej. Następnie, siadając przed pięcioosobową komisją złożoną z przedstawicieli PSP i Związku OSP, losowały kartkę z czterema pytaniami.

Po udzieleniu odpowiedzi kolejnym wyzwaniem był przygotowany przez strażaków sprzęt. Na sali znajdowało się dziesięć przedmiotów służących w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Uczestnicy musieli nazwać wylosowany sprzęt i wyjaśnić do czego służy.

Wszyscy wykazali się sporą wiedzą. Rywalizacja między finalistami była bardzo zacięta, bo walka toczyła się o udział w etapie wojewódzkim turnieju. Nasz powiat reprezentować będą po dwie osoby z każdej grupy wiekowej.

Ostateczne wyniki wyglądały następująco:

Grupa I Szkoły Podstawowe (kl. I – VI): I – Justyna Kuś, II – Lena Drożdż, III – Julia Furtak.

Grupa II Szkoły Podstawowe (kl. VII – VIII) i Gimnazja: I – Katarzyna Kołodziej, II – Natalia Smoła, III – Piotr Dudek.

Grupa III Szkoły Ponadgimnazjalne: I – Łukasz Kożuch, II – Aleksandra Ogorzały, III – Ewa Matuła, IV – Natalia Gołąb.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama