Milioner chce zbudować w Przyszowej 35-metrowe schronisko wraz z Planetarium

Milioner chce zbudować w Przyszowej 35-metrowe schronisko wraz z Planetarium

Wiesław Cholewa, IDEANOVA, Przyszowa, Jeżowa Woda, budowa schroniska 35 metrów

Oto projekt, jakiego w naszym regionie jeszcze nie było. Wiesław Cholewa – milioner z branży deweloperskiej, bliżej znany jako współzałożyciel firmy Murapol, chce dokonać niebywałych rzeczy w Beskidzie Wyspowym. Jako prezes fundacji IDEANOVA właśnie poinformował, że zamierza zbudować mierzące 35 metrów wysokości schronisko. Na jego najwyższej kondygnacji ma się znajdować Planetarium oraz Obserwatorium Astronomiczne. A to wszystko w miejscowości Przyszowa (powiat limanowski) na górze Jeżowa Woda.

Wiesław Cholewa spotkał się w tej sprawie z samorządowcami i przedstawił zamysł projektu. Za niespełna trzy tygodnie ma zostać ogłoszony międzynarodowy konkurs na projekt schroniska. Zaproszenie do konkursu otrzyma aż czterysta uczelni, które zajmują się kształceniem do zawodu architekta i projektanta. Potwierdza to Marta Pakorska-Jurek – specjalistka ds. PR i komunikacji w fundacji IDEANOVA.

– Międzynarodowy konkurs na projekt schroniska zostanie ogłoszony 2 stycznia. Zaproszenie otrzyma ponad czterysta uczelni – potwierdza Marta Pakorska-Jurek, cytowana przez portal gazeta.pl

Wiesław Cholewa plasował się w przeszłości na liście stu najbogatszych Polaków według Forbesa. Jako przedsiębiorca i jednocześnie prezes fundacji IDEANOVA pomysł budowy najnowocześniejszego w Polsce schroniska traktuje w pełni poważnie. I to nie koniec jego potężnych planów. Jego zamiarem jest kompleksowa rozbudowa turystycznej Limanowszczyzny. Powstać ma także Arboretum (rodzaj ogrodu dendrologicznego) oraz Zagroda Limanowska skupiająca się na hodowli owiec i krów. Fundacja milionera ma także w planie promocję Beskidu Wyspowego poprzez cykl koncertów muzyki rockowej, które miałyby się rozpoczynać razem z początkiem wakacji.

Czytaj także: Z Premier League do Nowego Sącza. W piątek spotkanie dedykowane rodzicom młodych sportowców

Fot: Fundacja IDEANOVA

Share on twitter
Share on facebook