Mile widziany jest każdy, kto ma chęć do pracy, posiada kompetencje i chce się uczyć

Mile widziany jest każdy, kto ma chęć do pracy, posiada kompetencje i chce się uczyć

Rozmowa ze Zbigniewem Konieczkiem, prezesem Zarządu Newag S.A.

– Skąd takie nagłe ożywienie na rynku kolejowym? Wcześniej można było odnieść wrażenie, iż ilość zamówień spada i panuje stagnacja, a w ostatnich dniach aż kilka komunikatów spółki o nowych kontraktach.

– Faktycznie sporo się ostatnio działo w naszej branży, ale skupię się tu na naszej firmie i naszych partnerach. Pierwsze kontakty z Akiem nawiązaliśmy kilka lat temu, otwierając tym samym nowy rozdział współpracy. Z kolei postępowanie PKP Intercity na dostawę do 95 lokomotyw wielosystemowych, na którego oficjalne rozstrzygnięcie jeszcze oczekujemy, było poprzedzone dialogiem technicznym rozpoczętym w czerwcu 2021 r. Jak widać tylko z tych dwóch przykładów, branża kolejowa wymaga cierpliwości, konsekwencji i długofalowego działania, bo efekty nie przychodzą z dnia na dzień.

Warto przy tej okazji podkreślić, że osiągnięcie tego etapu, to owoc systematycznej pracy i zaangażowania całego zespołu. Każde zamówienie, które udało nam się pozyskać, jest rezultatem naszych wielomiesięcznych prac. Długotrwałe wysiłki, jakie włożyliśmy w ten proces, sprawiły, że nie możemy traktować naszych sukcesów jako efektu przypadkowego ożywienia, ale raczej jako rezultat ciężkiej i długofalowej pracy.

– Co się wydarzy się na rynku, gdyby Polska otrzymała oczekiwane pieniądze z KPO? Czy one będą miały znaczący wpływ na skalę zamówień w takich firmach jak Newag? Inne firmy regionu też powinny to odczuć, miasto Nowy Sącz również? (…)

Całą rozmowę przeczytasz w najnowszym wydaniu DTS – bezpłatnie pod linkiem: