Międzynarodowy festiwal muzyczny w Gorlicach – Ambient Festival. Na scenie The Orb i współpracownik Niemena

W weekend 20 i 21 lipca w Gorlickim Centrum Kultury odbył się jubileuszowy 20. Ambient Festival. To impreza międzynarodowych prezentacji multimedialnych, która co roku przyciąga do miasta nad Ropą tłumy fanów muzyki ambientowej z całej Europy.

Pierwszego dnia zaprezentowały się m.in. Aquavoice (Tadeusz Łuczejko) ze swoim najnowszym albumem „Silence”, Dariusz Kaliński czy Alex Paterson, założyciel i członek brytyjskiej grupy The Orb. Festiwal prowadził redaktor Gazety Wyborczej Remigiusz Kadelski.

Drugiego dnia imprezy na scenie GCK zaprezentowali się Neverending Delays, Tadeusz Sudnik, Józef Skrzek – współpracownik Czesława Niemena oraz zespół Qluster.

Czytaj również: Ogromny pech byłego gracza Sandecji. Złamał rękę w pierwszym meczu!

Nie zapomniano o jubileuszu imprezy. Na scenie burmistrz Gorlic Rafał Kukla oraz dyrektor GCK podziękowali jubileuszowe Tadeuszowi Łuczejce, człowiekowi najmocniej związanemu z Ambient Festivalem.

– Imprezie towarzyszyły giełda płyt CD i winyli oraz pokaz audiofilskiego sprzętu grającego czy mobilne planetarium. Dziękujemy licznie zgromadzonej widowni, która wzięła udział w tym wyjątkowym jubileuszu za obecność i zapraszamy na kolejne edycje! – czytamy na stronie Gorlickiego Centrum Kultury.

Źródło: GCK Gorlice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.