Michał Pietruch

Michał Pietruch

miniatura

Imię i nazwisko: Michał Pietruch

Nazwa partii: Konfederacja

Numer na liście wyborczej: 12

Data i miejsce urodzenia:

21.05.1991 Gorlice

Wykształcenie:

wyższe: mgr inż., w trakcie doktoratu na AGH

Zawód wykonywany, miejsce zatrudnienia:

Menadżer grupy inżynieryjnej, samozatrudnienie

Doświadczenie/kompetencje predystynujące mnie do reprezentowania Was w parlamencie:

Od prawie 10 lat pracuję w przemyśle jako menadżer i inżynier oprogramowania. Skutecznie zarządzam trzema działami z ponad 100 utalentowanymi inżynierami, co pozwoliło mi z sukcecem zrealizować wiele projektów w branży motoryzacyjnej z gigantami takimi jak BMW, Volvo czy Tesla. Moje doświadczenie przy współpracy z ekspertami z Niemiec, Francji, Szwecji czy Stanów Zjednoczonych stanowi cenny kapitał, który chcę inwestować w rozwój Polski.

Przynależność partyjna:

Nowa Nadzieja / Konfederacja

Prywatnie:

żona Marta, pasjonat motoryzacji i nowych technologii, w wolnym czasie biega i gra w piłkę nożną

Spośród innych kandydatów wyróżnia mnie:

wieloletnie doświadczenie w przemyśle, zrealizowanych wiele międzynarodowych projektów, doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, umiejętność rozwiązywania konfliktów, pracowitość

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Polska:

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych oraz zakaz ich wjazdu do miast od 2024 roku wykluczy komunikacyjnie wiele milionów Polaków. Zatrzymanie likwidacji polskich kopalń, co pozwoli na uniezależnienie od rosyjskiego węgla.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Sądecczyzna:

Brak drogi szybkiego ruchu, co powoduje brak nowych inwestycji na sądecczyźnie, brak perspektyw dla młodych i niskie zarobki Sądeczan.

Chcę zostać posłem ponieważ:

Jako wnuk żołnierza wyklętego mam głęboko w sercu zakorzeniony patriotyzm do Ojczyzny i walkę w obronie wolności i niepodległości, która jest nam od wielu lat sukcesywnie odbierana na wielu płaszczyznach zarówno gospodarczych jak i osobistych.

Ważne zdanie, które chciałbym zacytować/powiedzieć na koniec:

Jeśli wartości takie jak wolność gospodarcza i osobista są Ci bliskie, jeśli widzisz potrzebę odmiany w kierunku, w którym zmierza Polska – daj mi swoje zaufanie. Moje działania w Sejmie będą ukierunkowane na rozwój naszej Ojczyzny, szanując naszą historię, a jednocześnie otwierając drzwi ku nowoczesności.