Miał grozić samookaleczeniem z bronią w ręku. Nowosądeczanin trafił do szpitala

W ubiegłą sobotę (9 stycznia) dotarły do naszej redakcji nieoficjalne informacje, że w Nowym Sączu mężczyzna z bronią w ręku grozi odebraniem sobie życia. Faktycznie takie zgłoszenie około godziny 22.00 odnotowali sądeccy policjanci. Jednak na miejscu sprawa wyglądała nieco inaczej. 

Mężczyzna mieszkający przy ulicy Limanowskiego nie chciał otworzyć drzwi, więc policjanci wezwali na pomoc strażaków. Ostatecznie ich interwencja nie była jednak konieczna, bo sądeczanin w końcu dobrowolnie otworzył. Wbrew zgłoszeniu w jego mieszkaniu policjanci nie znaleźli broni palnej.

Z mężczyzną był utrudniony kontakt, zachowywał się irracjonalnie i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Zaczął być agresywny i nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń. Na miejsce została skierowana karetka Pogotowia Ratunkowego, którą mężczyzna w asyście policjantów został przetransportowany do sądeckiego szpitala – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.


WAŻNE!

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.