Wczorajszy wieczór w Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu przepełniony był iście księżycową atmosferą. Spory tłum zgromadził się w nieziemsko oświetlonej sali balowej, aby wziąć udział w  wydarzeniu, przygotowanym przez Mgr. Morsa.

WSB2020

- Od kilku lat obserwuję wpływ księżyca na nasze życie, jestem przekonany, że ma on ogromne oddziaływanie na nasze zachowanie, samopoczucie - wyjaśniał artysta, kiedy rozpoczynał swój nowy projekt o nazwie FAZA. - Moje założenie jest bardzo proste, w tym cyklu maluję zawsze aktualną fazę księżyca.

Tak jak Mariusz Brodowski zapowiedział, od września w sieci zobaczyć można było zdjęcia kolejnych, malowanych na płótnach dzieł. Mgr Mors często odwoływał się w nich do obrazów znanych artystów, jak np. Vermeera czy Chełmońskiego.

Wczoraj wreszcie sądeczanie mieli okazję obejrzeć cały cykl obrazów. W Sali Zygmuntowskiej odbyła się "FAZA, czyli spotkanie z malarstwem przy księżycu".

Mgr Mors  nie zawiódł fanów swojej sztuki i zadbał o wyjątkową oprawę imprezy. Odpowiednie oświetlenie, aura tajemniczości, a nade wszystko strój kosmonauty i szalona rakieta, którą przybył na spotkanie ze swoimi gośćmi. To wszystko trzeba było zobaczyć na własne oczy.

 

Mgr Mors i jego FAZA

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki na 19 stycznia 2018

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.