Mgr Mors i jego FAZA [film]

Mgr Mors i jego FAZA [film]

Wczorajszy wieczór w Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu przepełniony był iście księżycową atmosferą. Spory tłum zgromadził się w nieziemsko oświetlonej sali balowej, aby wziąć udział w  wydarzeniu, przygotowanym przez Mgr. Morsa.

– Od kilku lat obserwuję wpływ księżyca na nasze życie, jestem przekonany, że ma on ogromne oddziaływanie na nasze zachowanie, samopoczucie – wyjaśniał artysta, kiedy rozpoczynał swój nowy projekt o nazwie FAZA. – Moje założenie jest bardzo proste, w tym cyklu maluję zawsze aktualną fazę księżyca.

Tak jak Mariusz Brodowski zapowiedział, od września w sieci zobaczyć można było zdjęcia kolejnych, malowanych na płótnach dzieł. Mgr Mors często odwoływał się w nich do obrazów znanych artystów, jak np. Vermeera czy Chełmońskiego.

Wczoraj wreszcie sądeczanie mieli okazję obejrzeć cały cykl obrazów. W Sali Zygmuntowskiej odbyła się „FAZA, czyli spotkanie z malarstwem przy księżycu”.

Mgr Mors  nie zawiódł fanów swojej sztuki i zadbał o wyjątkową oprawę imprezy. Odpowiednie oświetlenie, aura tajemniczości, a nade wszystko strój kosmonauty i szalona rakieta, którą przybył na spotkanie ze swoimi gośćmi. To wszystko trzeba było zobaczyć na własne oczy.

 

Mgr Mors i jego FAZA

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Piątek, 19 stycznia 2018

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.