Mercedes wylądował na boku. Dwie osoby w szpitalu

Pięć osób podróżowało samochodem marki Mercedes, który dziś w nocy wylądował na boku na jezdni w Starym Sączu. Do zdarzenia doszło około godziny 1:15 na ulicy Jana Pawła II.

Renault2

- Kierujący samochodem marki Mercedes-Benz nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni (śliska nawierzchnia) i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie samochód wypadł z drogi, odbił się od drzew i przewrócił na prawy bok - informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, uszkodzone auto leżało na boku, blokując jeden pas jezdni. Wszystkie osoby wcześniej opuściły pojazd.

- Cztery osoby znajdowały się przy samochodzie, natomiast nie było na miejscu kierowcy pojazdu, który oddalił się od miejsca zdarzenia. W pierwszej kolejności udzielono kwalifikowanej  pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Równocześnie prowadzone było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ustalenie miejsce przebywania kierowcy pojazdu. W trakcie tych czynności na miejsce przybył kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, natomiast pozostałe trzy osoby przebadane przez załogę karetki pogotowia mogły pozostać na miejscu.

Strażacy z JRG 2 w Nowy Sączu oraz z OSP Stary Sącz odłączyli akumulator w zniszczonym samochodzie, a po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję uprzątnęli rozbite fragmenty auta. Mercedesa zabrała laweta.

- W związku z wykroczeniem popełnionym przez kierującego pojazdem (niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze) i przysługującym mu prawem do odmowy przyjęcia mandatu, zostanie sporządzony stosowny wniosek do Sądu o ukaranie sprawcy tego zdarzenia drogowego - kwituje policja.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.