Matylda już w USA. Trwa odliczanie dni do operacji

Matylda już w USA. Trwa odliczanie dni do operacji

Matylda

W walkę zaangażowały się tysiące osób z Sądecczyzny, Podhala, Poznania, ale i z innych stron Polski czy świata. Kiedy udało się już zebrać niemal całą kwotę, Narodowy Fundusz Zdrowia podjął decyzję o refundacji. Matylda dostała szansę na życie. Dziś dzielna dziewczynka jest już z rodzicami w USA i przygotowuje się do operacji.

,,Meldujemy się w Kalifornii! Lot był spokojny. Matylda była dzielna! Ekipa medyczna spisała się na medal. 18 maja zaczynamy od badań: najpierw echo,  dzień później tomograf. Będziemy informować na bieżąco. Jesteśmy podekscytowani. Trzymajcie kciuki!” – napisali wczoraj rodzice Matyldy na facebookowej stronie, na której relacjonują swoją walkę.

Z Polski wylecieli 17 maja o 9. rano. Operacja, na którą wyczekują z ogromną nadzieją, zaplanowana jest na 31 maja. Bez niej dziewczynka nie ma szans na życie…

Przypomnijmy, że Matylda Różak urodziła się w lipcu 2021 roku z ciężką wadą serca – atrezją tętnicy płucnej typu IV. Każdy następny dzień był wypełniony nieustanną walką o jej życie. Lekarze w Polsce i Europie okazali się w tym przypadku bezradni. Jedyną nadzieją jest operacja w Stanford w USA. Jej koszt oraz kwota potrzebna na medyczny transport okazały się niewyobrażalne. Trzeba było zebrać 7,5 miliona złotych.

Ruszyły różnego rodzaju akcje charytatywne – zbiórki, kiermasze, koncerty. Wiele z nich odbywało się na Sądecczyźnie, skąd pochodzi rodzina dziewczynki. To, co udało się osiągnąć, jest nie do opisania. Zebrano ponad 7 milionów złotych, czyli niemal całą potrzebną sumę. Wtedy stało się coś, na co Mariusz i Ola – rodzice Matyldzi – tracili już nadzieję: dziewczynka otrzymała decyzję o refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pieniądze, które zebraliśmy, na ten moment zostawiamy i podejmiemy decyzję co z nimi w momencie, kiedy będziemy po operacji, a lekarze nam powiedzą, jaki jest dalszy plan działania – zaznaczyli rodzice Matyldy.

Teraz pozostaje już tylko odliczać dni do operacji.

Więcej naszych artykułów na temat Matyldy Różak oraz heroicznej walki o zebranie ogromnej kwoty znajdziesz TUTAJ.

fot. Podaruj_Mi_Serce_Matyldzia