Mateusz walczy o życie po wypadku w Starym Sączu. Potrzebna krew!

Mateusz Pawlik z Nowego Sącza był jednym z pasażerów Forda rozbitego w niedzielnym wypadku w Starym Sączu. Ciężko ranny 19-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Teraz walczy o życie. W tej walce można pomóc – potrzebna jest krew.

Wczoraj na Facebooku utworzono wydarzenie pod nazwą ,,Zbiórka Krwi Dla Mateusza Pawlika“. ,,Prosimy o oddawanie krwi na rzecz Mateusza, aby miał pierwszeństwo w banku krwi, której potrzebuje. Każda krew się liczy, ale najważniejsza jest grupa A Rh-. Potrzebujemy waszego wsparcia. Proszę o udostępnienia!” – czytamy w opisie wydarzenia.

Krew można oddać w dowolnym puncie, ale żeby pomogło to 19-latkowi, należy zaznaczyć, dla kogo jest ona przeznaczona: Mateusz Pawlik, Anestezjologia Intensywnej Terapii, Szpital Uniwersytecki przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę przed godziną 19.00 na obwodnicy Starego Sącza. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący swoim pasem Seat Altea zderzył się czołowo-bocznie z Fordem Focusem, którego kierowca wyprzedzał sznur pojazdów. Zginęły dwie nastolatki, pasażerki Forda – 18-latka zmarła mimo kilkunastominutowej reanimacji na miejscu, a 17-latka przegrała walkę o życie w szpitalu. Trzeci pasażer – 19-letni Mateusz walczy o życie w krakowskim szpitalu. Poszkodowani zostali także kierowcy obu pojazdów – 22-latek prowadzący Forda oraz 57-letni kierujący Seatem.

Więcej informacji o tragicznym wypadku TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.