MASZKOWICE: groza na drodze

MASZKOWICE: groza na drodze

W Maszkowicach doszło do serii wypadków, która rozpoczęła się zderzenia dwóch samochodów osobowych i auta dostawczego.

BMW jadące od strony Łącka w kierunku Nowego Sącza najechało na tył skręcającego w lewo Fiata Seicento. W wyniku silnego uderzenia fiat został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu i uderzył bocznie w Mercedesa Sprintera. Fiatem Seicento podróżował tylko kierowca, który wypadł przez okno auta. Gdy strażacy dotarli na miejsce wypadku, leżał nieprzytomny na jezdni obok pojazdu. W BMW  podróżowały cztery osoby w tym dwójka dzieci. Jedno z dzieci wymagało pomocy medycznej. Samochodem dostawczym jechał tylko kierowca, który wyszedł z wypadku bez uszczerbku na zdrowiu.

Droga z Łącka do Nowego Sącza była całkowicie nieprzejezdna, więc na trasie utworzył się korek.

Około 300 metrów od miejsca, w którym zdarzył się pierwszy wypadek, autobus turystyczny przewożący około 20 dzieci podczas manewru zawracania zjechał tylnymi kołami do rowu i zawiesił się na ramie konstrukcyjnej. Dzieci opuściły pojazd, a strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych, poduszek pneumatycznych oraz klinów i podkładów drewnianych uwalniali autokar z pułapki.

Kilka kilometrów dalej osobowe Audi uderzyło w BMW zaś na BMW najechał samochód ciężarowy – cysterna z mlekiem.  Poszkodowany został kierowca BMW.

fot PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook